Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Kiedy
23 września 2017 (sobota) - 1 października 2017
Gdzie
Warszawa - różne lokalizacje
zamknij
kinodzieci.pl

Zobacz w serwisie


Wydarzenia

1 2 3 4 5 ... 17

Pora na ciekawość – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października odbędzie się w ponad 20 miastach w Polsce. Projekcje blisko 100 filmów, szereg wydarzeń specjalnych i spotkań, a także dwie nowe filmowe sekcje – Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy.

W programie tegorocznego Kina Dzieci znajdzie się blisko setka filmów pełno- i krótkometrażowych: konkurs główny (8 tytułów, w większości polskich premier), w którym nagrodę przyzna publiczność w ogólnopolskim głosowaniu oraz jurorzy (dziennikarze i twórcy); plebiscyt na ulubionych bohaterów z zestawów filmów krótkometrażowych, sekcja filmów czeskich (we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie), nowe sekcje – filmowe adaptacje literatury dziecięcej (czyli niezapomniane historie i ulubieni bohaterowie na ekranie) oraz sekcja Odkrycia, a w niej skłaniające do dyskusji pełnometrażowe animacje, dokumenty, filmy aktorskie dla młodych widzów o szczególnych walorach artystycznych. Będą też znane i lubiane filmy z poprzednich edycji!

Kino Dzieci to, poza projekcjami filmów, również propozycje wydarzeń specjalnych. Na tydzień przed festiwalem, w Warszawie i we Wrocławiu, odbędą się rodzinne spotkania w lokalnych księgarniach. W tym roku podjęliśmy współpracę z Fundacją Familylab Polska, należącą do Familylab Association, europejskiej organizacji założonej przez cenionego duńskiego pedagoga i autora Jespera Juula, której efektem będą warsztaty dla opiekunów i nauczycieli. A dzieci, idąc tropem odkrywania i ciekawości, będą mogły wziąć udział w dyskusjach po seansach, wykładach, warsztatach plastycznych i muzycznych, spotkaniach z twórcami i zaproszonymi gośćmi.

Na 4. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci swoją inaugurację będzie miało Warsaw Kids Film Forum, pierwsze w Polsce międzynarodowe forum pitchingowe projektów filmów i seriali dla młodej widowni, na które przyjadą filmowcy i goście z całej Europy.

źródło: organizator