Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Wielka Makieta Kolejowa na PGE Narodowym
Kiedy
10 września 2016 (sobota) - 28 lutego 2018 g. 10:00 - 20:00 (od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 21.00; w niedzielę i święta w godzinach 10.00 - 20.00)
Gdzie
Stadion Narodowy, Al. Księcia J. Poniatowskiego 1 (wejście bramą nr 1 od Alei Zielenieckiej) (mapa)
zamknij
Bilety
www.bilety.makietacity.pl
Cena
18 zł - 23 zł
www.makietacity.pl.
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem

Instytucje


Największa w Polsce i jedna z największych w Europie mobilnych makiet kolejowych na PGE Narodowym.

Po raz kolejny w Warszawie wielbiciele modelarstwa i miłośnicy kolei będą mogli zobaczyć pędzące po krętych torach wagony czy ciężkie lokomotywy znikające w długich tunelach – to tylko przedsmak atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Wielką Makietę Kolejową.

To wyjątkowa ekspozycja modelarska, na którą składają się m.in. ręcznie robione modele dziesiątek lokomotyw czy setki wagonów, mijających się z zawrotną prędkością na 150 rozjazdach, przemierzając w ten sposób ponad kilometr torów.

Makieta, połączona 14 kilometrami przewodów, oprócz sieci kolejowej, w najdrobniejszym szczególe odwzorowuje tereny Dolnego Śląska, które w przeszłości były jednymi z najlepiej skomunikowanych regionów na mapie Polski. Na wystawie znajdują się małe i średnie stacje kolejowe, bocznice, fabryki, rampy przeładunkowe, farmy, a nawet zakłady przemysłowe. Rozwinięta infrastruktura, soczysta zieleń bujnych lasów, granatowe wody jezior, nad którymi można spotkać wędkarzy, czy gospodarze uchwyceni podczas wykonywania codziennych obowiązków sprawiają, że miniaturowy świat kolei w najdrobniejszym szczególe przypomina ten rzeczywisty. Dzięki sterowaniu komputerowemu oraz interaktywnym funkcjom, odwiedzający mogą aktywnie włączyć się do życia lokalnej społeczności i samodzielnie np. nakarmić kury, uruchomić wesołe miasteczko lub wiatrak, czy wezwać straż pożarną do pomocy.

źródło: organizator