Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Noc Muzeów z Muzeum Warszawy
Kiedy
20 maja 2017 (sobota) g. 18:00 (do godz. 1.00 w nocy)
Gdzie
Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28/42 (oraz oddziały Muzeum - różne lokalizacje) (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.muzeumwarszawy.pl
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem
Muzeum Warszawy
Muzeum Warszawy

Wydarzenia

1 2

Program wydarzenia w siedzibie głównej Muzeum Warszawy oraz w oddziałach

Muzeum Warszawy godz. 19:00-22:00
Dla kilku grup naszych gości, którzy w ogłaszanych na stronie Muzeum i w mediach społecznościowych konkursach wygrają wejściówki, przygotowano pierwszą wi-zytę w kamienicach, po ich gruntownej odnowie. W ten sposób otworzy się Muzeum dla warszawiaków i gości jeszcze przed oficjalnym otwarciem, które nastąpi w ostatni weekend maja. Po odnowionych wnętrzach i salach nowej wystawy głów-nej „Rzeczy Warszawskie” oprowadzać gości będą: Dyrektor Ewa Nekanda- Trepka, Zastępca Dyrektora Jarosław Trybuś oraz Pełnomocniczka Dyrektora Magdalena Wróblewska. Dla gości przygotowany zostanie też poczęstunek.

Centrum Interpretacji Zabytku godz. 19:00-00:00
Czy wiesz co znajdowało się na Rynku zanim pojawiła się tam syrena? Całą noc Muzeum zaprasza do wzięcia udziału w interaktywnej grze połączonej z zwiedzaniem zakamarków Centrum Interpretacji Zabytku. Na wszystkich czekają nagrody. (Cały obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych).

Muzeum Warszawskiej Pragi godz. 18:00-00:00
W związku z otwarciem wystawy czasowej „Projekt Praga” odbędą się oprowadzania kuratorskie po ekspozycji czasowej. Dodatkowo będzie możliwość zwiedzania wystawy stałej.

Muzeum Drukarstwa godz. 19:00-1:00
W czasie Nocy Muzeów zostaną przedstawione trzy prezentacje „Maszyny Poligraficzne w zbiorach Muzeum Drukarstwa”, „Muzeum Drukarstwa w podróży”, „Zakłady Graficzne Dom Słowa Polskiego” w pętli lub o określonych godzinach. Zostanie przygotowany druk typograficzny (skład ręczny) „Pamiątka z wizyty w Muzeum Drukarstwa” z datą wydarzenia, który będzie można własnoręcznie wytłoczyć na zabytkowej prasie korektorskiej.

źródło: organizator