Film dokumentalny „ Grotowski in Bengal” (60 min) to opowieść o pobycie Jerzego Grotowskiego w Bengalu Zachodnim w Indiach i prowadzonym tam przez niego warsztacie w 1980 roku; także m. in. o jego fascynacji bengalskimi artystami sztuki performance – Baulami i o bengalskich aktorach, uczestnikach projektu Teatr Źródeł.
Scenariusz: Krzysztof Renik, zdjęcia: Elżbieta Dziuk-Renik.
Elżbieta Dziuk - odwiedzała wielokrotnie Indie biorąc m.in. udział jako fotograf w projektach badawczych: Klasyczne widowiska Indii, Rytualne widowiska Indii, Zima w Himalajach. Ponadto fotografowała m. in. w Nepalu, Myanmar (Birmie), Laosie, Malezji, Indonezji.
Jest autorką około trzydziestu fotograficznych wystaw indywidualnych i współautorką kilku filmów dokumentalnych m. in. o sztuce widowiskowej Indii. Jest członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa”.
Krzysztof Renik – autor wielu publikacji na temat indyjskich i tybetańskich widowisk teatralnych i rytualnych. Opublikował m.in. książki pt.: Kathakali – sztuka indyjskiego teatru i Śladem Bharaty. Współautor filmów dokumentalnych o widowiskach indyjskich i tybetańskich.
Obecnie korespondent Polskiego Radia w New Delhi w Indiach.
źródło: PME