Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Koncert "Muzyka wielkich mistrzów"
Kiedy
8 listopada 2009 (niedziela) g. 12:00 - 13:00
Gdzie
Pałac Szustra, ul. Morskie Oko 2 (mapa)
zamknij
Bilety
Bilety: 5 zł
wtm.org.pl

Koncert na instrumentach historycznych

Anna Radziejewska – mezzosopran

Zespół Il Tempo pod kierownictwem Agaty Sapiechy
Agata Sapiecha - skrzypce
Maria Dudzik - skrzypce
Marcin Zalewski - viola da gamba
Maciej Łukaszuk - wiolonczela
Lilianna Stawarz - klawesyn

Program:

George Frederic Handel (1685-1759)

"Empio, diro, tu sei" z I aktu opery "Giulio Cesare"
"Non e si vago e bello" z I aktu opery "Giulio Cesare"

Sonata D-dur op.1 nr.13 na skrzypce solo i b.c. HWV 371
Affetuoso – Allegro – Larghetto – Allegro
skrzypce – Agata Sapiecha

"Al lampo dell'armi" z II aktu opery "Giulio Cesare"

Adagio z Suity F-dur HWV 427 na klawesyn solo

"Quel torrente che cade dal monte" z aktu III opery "Giulio Cesare"

Henry Purcell (1659-1695)

Sonata Nr 12, D-dur z „Sonnata’s of III parts; Two Violins and Basse:
to the Organ or Harpsecord”, wyd w Londynie 1683

"Music for a while"
"Sweether than roses"
Anna Radziejewska - mezzosopran
Lilianna Stawarz - basso continuo

Recytatyw "Thy hand, Belinda" i Lament Dydony z opery "Dido and Æneas" Z. 626
Sonata Nr 6, g-moll, z „Ten Sonatas in Four Parts”, wyd w Londynie 1697

Anna Radziejewska - (mezzosopran), urodzona 6 maja 1971 w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie śpiewu Jerzego Artysza (dyplom z wyróżnieniem w 1998). W latach 1997-98 była stypendystką Prezydenta m.st. Warszawy. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. w Karlovych Varach (nagroda specjalna, 1996), "Mario del Monaco" (III nagroda, 2000), Grand Prix Maria Callas (II nagroda, 2001), Opera de Wallonie (IV nagroda, 2001), w Bilbao (finał, 2002).Na scenie operowej artystka zadebiutowała w 1995 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie partią Bony w "Wyrywaczu serc" Elżbiety Sikory. Od 1999 r. współpracuje z Warszawską Operą Kameralną, gdzie kreuje czołowe partie mezzosopranowe w operach Wolfganga Amadeusa Mozarta, jak również partię tytułową w "Rinaldo" Georga Friedricha Haendla i partię Pippo w "Sroce złodziejce" Gioacchino Rossiniego. Ponadto występowała w wielu miastach Polski, a także za granicą, m.in. w Monachium, Kolonii, Berlinie, Amsterdamie, Wiedniu, Atenach, Lucernie, Bilbao, Okajama, Kobe, Nagano i Tokio. Współpracowała z takimi orkiestrami i zespołami, jak Orkiestra Symfoniczna Radia Słowackiego, Orkiestra Opera Royal de Wallonie, Orkiestra Bayerische Stattsoper, Bilbao Orkestra Sinfonikoa. Towarzyszyli jej dyrygenci: Wojciech Michniewski, Enrique Diemecke, Harry Bicket, Robert Stankovsky. Anna Radziejewska występuje również w bogatym repertuarze koncertowym i oratoryjnym. Brała udział w wielu festiwalach, m.in. "Warszawskiej Jesieni", Warszawskich Spotkaniach Muzycznych, Festiwalu Mozartowskim, Festiwalu Oper Barokowych i Festiwalu Claudia Monteverdiego w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Zespół "Il Tempo" powstał w 1990 roku z inicjatywy Agaty Sapiechy, artystki specjalizującej się w grze na skrzypcach barokowych. Pod jej kierownictwem działa od początku istnienia do dziś. Trzon zespołu tworzą: dwoje skrzypiec (Agata Sapiecha, Maria Dudzik), viola da gamba (Marcin Zalewski) oraz klawesyn - pozytyw (Lilianna Stawarz). "Il Tempo" wykonuje muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną od wczesnego baroku do klasycyzmu. Występuje w gronie od dwóch do kilkunastu osób, współpracując z polskimi i zagranicznymi artystami, wykonującymi muzykę dawną zgodnie z założeniami epoki i na instrumentach historycznych (m.in. regularnie występuje i nagrywa wspólnie z Simonem Standagem). Szczególnie ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmuje muzyka polska oraz zabytki muzyczne zachowane w polskich bibliotekach.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy