Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


2. edycja Festiwalu Filmów Sportowych "Sztafeta" - w Kinie Praha
Kiedy
19 maja 2017 (piątek) - 21 maja 2017
Gdzie
Kino Praha, ul. Jagiellońska 26 (mapa)
zamknij
Cena
12 zł - 14 zł
www.kinopraha.pl

Wydarzenia

1 2

Z materiałów organizatora:

Losy pojedynczych postaci z historią narodów w tle, portrety znanych sportowców uchwycone w konkretnym czasie i miejscu, opowieści o ludziach oddanych sportowej pasji, którzy mają wpływ na obraz swojej epoki. Fascynujące i autentyczne historie opowiedziane przez filmowców z różnych stron świata obejrzymy na tegorocznej, drugiej już edycji Festiwalu Filmów Sportowych SZTAFETA 2017 już 19. maja w warszawskim Kinie Praha.

Sport może zmienić życie, niektórzy też wierzą, że sport zmienia świat.

Festiwalowi towarzyszą spotkania, pokazy sztuk walki a nawet – potańcówka przy muzyce na żywo granej przez zespół The Cajun Spises! Gościem specjalnym będzie w tym roku bohater filmu „The Ultimate Triathlon” Luke Tyburski, który podzieli się swoim doświadczeniem z morderczego triathlonu pomiędzy Marokiem a Monako.

Przez trzy kolejne dni weekendu – od 19 do 21 maja – czeka nas 9 filmów o sporcie, w tym premiera głośnego już, polskiego dokumentu „Moja walka”, którego bohaterem jest Mamed Khalidov. Obejrzymy film o legendzie – najszybszym człowieku świata, Usainie Bolcie, historię niewidomego judoki, który pnie się po mistrzostwo, opowieść o słynnym włoskim kolarzu i konstruktorze rowerów zarazem, o morderczym thriatlonie, który jest dla bohatera kolejną granicą do przekroczenia. Będzie historia Snowmana, konia uratowanego od rzezi, który ma stałe miejsce w amerykańskiej Show Jumping Hall of Fame (lista legendarnych koni skokowych) i grupy ludzi, dla których sport jest jedyną obroną przed starością, wreszcie film o miłości do tańca, która odmieniła życie ludzi i wpłynęła na przemiany społeczne. Sport zmieniając życie ludzi zmienia też świat. Filmy pokazywane na SZTAFECIE 2017 po mistrzowsku to pokazują.