Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Rudy Royston – OriOn triO - Warsaw Summer Jazz Days 2017
Kiedy
8 lipca 2017 (sobota) g. 19:00
Gdzie
Soho Factory, ul. Mińska 25 (mapa)
zamknij
Bilety
Karnety (4 dni): 250 - 550 zł, bilety (cały dzień): 80 - 160 zł
warsawsummerjazzdays.pl/
To wydarzenie jest częścią: Warsaw Summer Jazz Days 2017

OriOn trio to wynik historii, która rozpoczęła się pięć lat temu, kiedy Jon, Yasushi i Rudy Royston po raz pierwszy zagraliśmy wspólnie w niewielkim barze w Nowym Jorku. Występując wówczas wspólnie na jednej scenie, natychmiast odkryliśmy i uświadomiliśmy sobie, że łączy nas braterstwo duchowe w zamiłowaniu do wszystkich gatunków muzyki a także pociąg do dowolnego ich łączenia. W kolejnych latach zaczęliśmy budować między sobą zaufanie i przestrzeń niczym nieskrępowanego wyrazu, które dzisiaj stanowią składowe naszej muzyki. To potężne trio jest wysoce eklektyczne i nieograniczone i otwiera szeroki wachlarz różnorodnych ujęć, od funku i R&B, swingu przez gospel, metal, drum’n’bass’ aż do klasyki. „Raz jesteśmy silnie melodyjni i atonalni, innym razem rytmiczni i kontrapunktowi, tradycyjni i nowocześni.”

Rudy Royston
pochodzący z Ft. Worth, Texas, wychowany w Denver w stanie Kolorado. Pierwszy kontakt z perkusją i bębnami miał już jako mały chłopiec, grywając w kościele oraz słuchają płyt winylowych na zmianę ze swoim rodzeństwem. Najmłodszy z całej piątki, Royston zawdzięcza swoją muzyczną fascynację rodzicom i rodzeństwu, którzy sami będąc żywo zapalonymi miłośnikami wszystkich gatunków muzyki, od najmłodszych lat zapewniali mu dostęp do bogatej kolekcji nagrań, która bezpośrednio wpłynęła na kierunek zwrotu jego późniejszej twórczości. Jego ojciec jako nadzorca żeglugi morskiej ściągał do domu lekko popsute instrumenty muzyczne, w rezultacie czego Rudy dorastał w otoczeniu bongosów, ksylofonów, metalofonów, rejestratorów dźwięku, dzwonków, perkusji i innych instrumentów perkusyjnych.

Rudy Royston – tenor and soprano saxophones
Yasushi Nakamura –acoustic bass
Jon Irabagon – drums

Program koncertów - 8 lipca 2017, pierwszy koncert zaczyna się o 19:00 a po nim są kolejne
Magnus Öström Group
Tonbruket
Rudy Royston – OriOn triO

źródło: adamiakjazz.pl


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy