Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Koncerty: Festiwal Strefa Ciszy - w Łazienkach Królewskich
Kiedy
1 lipca 2017 (sobota) - 29 lipca 2017
Gdzie
Muzeum Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1 (ogrody) (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.lazienki-krolewskie.pl
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem

Zapraszamy na Festiwal Strefa Ciszy, jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych w stolicy, które co roku gromadzi w Łazienkach Królewskich tysiące gości. Kameralne koncerty w malowniczych zakątkach ogrodów będą się odbywać w lipcowe soboty.

Podczas tegorocznego festiwalu, który rozpocznie się 1 lipca, zaplanowano ponad 100 koncertów. Każda z lipcowych sobót poświęcona będzie muzyce i kulturze innego kraju. 1 lipca wystąpią artyści z Niemiec. 8 lipca usłyszymy zespoły bałkańskie. 15 lipca wybrzmi muzyka polska. 23 lipca poświęcony zostanie dźwiękom celtyckim, zaś ostatnia sobota miesiąca, 29 lipca, będzie miała charakter iberoamerykański.

Podczas festiwalu muzyka w łazienkowskich ogrodach wybrzmiewać będzie przez cały dzień na kilku scenach jednocześnie: Scenie Czerwonej przy Trou Madame, Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli, Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze, Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie oraz Scenie Granatowej w Amfiteatrze.

Zwieńczeniem festiwalowych sobót będą wieczorne koncerty na Scenie Purpurowej i Granatowej. 1 lipca, o godz. 19.00, przy Świątyni Sybilli wystąpi DoubleBeats, niemiecki duet perkusyjny, jeden z najlepszych tego typu zespołów na świecie, wykonujący utwory wczesnych epok, w tym Bacha, oraz współczesne aranżacje. W kolejne sobotnie wieczory zagrają: Caravana Banda (Świątynia Sybilli, godz. 19.00), Tęgie Chłopy (Amfiteatr, godz. 18.00), Duan i Treblers (Amfiteatr, godz. 18.00) oraz TangoPuro (Świątynia Sybilli, godz. 19.00).

W czasie festiwalu nie zabraknie też rodzinnych koncertów plenerowych, popularnych "Melomaluszków" przy Starej Kordegardzie, oraz happeningów adresowanych do spacerowiczów i publiczności, czyli m.in. nauki walca i tanga.

Wszystkie koncerty Festiwalu Strefa Ciszy zaplanowano w cichych, malowniczych zakątkach ogrodów. Można ich będzie słuchać na leżakach lub bezpośrednio na trawie, ciesząc się muzyką w przyjemnej atmosferze, z rodziną i przyjaciółmi, a artyści będą dostępni na wyciągnięcie ręki.

Strefa Ciszy odbywa się w Łazienkach Królewskich już po raz piąty. Organizatorami festiwalu są: Muzeum Łazienki Królewskie, fundacja "Muzyka jest dla wszystkich" i Fundacja Ogrody Muzyczne. Partnerem soboty poświęconej muzyce niemieckiej jest Ambasada Republiki Federalnej Niemiec. Przedsięwzięcie współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

źródło: organizator