Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Koncert promujący płytę "Z wiatrem" Sławomira Zygmunta - koncert w Parku Skaryszewskim
Kiedy
30 lipca 2017 (niedziela) g. 17:00
Gdzie
Park Skaryszewski im. I. J. Paderewskiego (Muszla Koncertowa) (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
cpk.art.pl

Z WIATREM / SŁAWOMIR ZYGMUNT ŚPIEWA WIERSZE KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

Nowa, poruszająca swą prostotą i bezpretensjonalnością interpretacja poezji wojennego wieszcza. Płyta CD "Z wiatrem. Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego" została wydana przez Polskie Radio. Znajduje się na niej 17 wierszy poety z muzyką i w wykonaniu Sławomira Zygmunta, m.in. "Hymn wieczorów miejskich", "Mazowsze", "Pragnienia", "Kołysanka", "Maszeruje pluton", "Źródło".

Płyta "Z wiatrem" sprawia wrażenie niezwykle przemyślanej pod względem brzmieniowym, osadzona została pewnie i konsekwentnie w tradycji muzycznej, która ukształtowała Sławomira Zygmunta - ballady, folka i rocka przełomu lat 60. i 70. Można tu także znaleźć odniesienia do muzyki klasycznej, a nawet latynoamerykańskiej, co nadaje płycie oryginalny charakter. Są na niej miejsca stworzone z rozmysłem obok pełnych swobody partii solowych, niezbyt rozbudowanych, ale przez swą oszczędność i zwartość trafnych. Zaskakuje użycie harmonijki ustnej. W kompozycjach budowane skutecznie jest wewnętrzne napięcie wynikające logicznie ze struktury utworów i ściśle z nią powiązanych subtelnych zmian interpretacji wokalnej. Wielką zaletą, zarówno kompozycji jak i aranżacji, jest to, że dla Sławomira Zygmunta kompozytora bardzo ważny jest tekst. Zygmunt dba o czytelność i komunikatywność wiersza, nie starając się go zdominować zbytnio ekspresyjną interpretacją. W większości utworów zachowuje ton osobistej, wręcz intymnej rozmowy ze słuchaczem, pozbawionej patosu i koturnowości. Poszczególne kompozycje mają świetne melodie, które na długo zostają w pamięci.

źródło: CPK Praga Południe


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową dzielnicy Praga Południe Miasta Stołecznego Warszawy