Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Wystawa: Galeria figur stalowych - w Pałacu Kultury i Nauki
Kiedy
5 lipca 2017 (środa) - 8 września 2017 g. 09:00 - 20:00
Gdzie
Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1 (mapa)
zamknij
Cena
19 zł - 35 zł
www.galleryofsteelfigures.com/
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem

Przez całe lato, w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki można oglądać wystawę Stalowych Figur. Ten unikalny na światową skalę projekt to galeria kilkudziesięciu dzieł sztuki, które powstały ze stalowego złomu. Efekt kilkuletniej pracy blisko pięćdziesięciu artystów-rzeźbiarzy z całego globu jest oszałamiający.

Autoroboty, Steel Man czy Łowca na skupie złomu? Galeria Stalowych Figur to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie w jednym miejscu można spotkać rzeźby wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Recykling to nic innego, jak tchnienie nowego ducha w stare przedmioty. Figury stalowe inspirowane są postaciami z bajek, filmów Science Fiction, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest „Jose” Mariusz Olejnik. Skupując przez lata złom stalowy, Mariusz Olejnik dostrzegł w zużytym materiale niezwykły potencjał, którego uwolnienie wymagało ogromnej pracy organizacyjnej, technologicznej i kreatywnej. Przez pięć lat szukał rzemieślników i twórców, którzy potrafiliby zrealizować jego niezwykłą wizję. Dzisiaj na jego zlecenie pracuje kilkudziesięciu rzemieślników na całym świecie, którzy pod jego dyktando ożywiają na swój sposób stalowy złom. Galeria Figur Stalowych powstała ogromnym nakładem czasu i środków finansowych, ale efekt zdumiewa. Na wystawie można zobaczyć dziesiątki poruszających naszą wyobraźnię stalowych postaci, misternie wykonanych z tysięcy elementów (m.in. postać Stalowego Człowieka wykonanego z ponad 38 tys. zespawanych ze sobą nakrętek) oraz całą gamę modeli motocykli i samochodów, wykonanych w skali 1:1, o których marzą nie tylko fani motoryzacji. Można je dotknąć, wsiąść do nich i poczuć się jak w hollywoodzkim filmie fantasy.

źródło: organizator