Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Szalone Dni Muzyki „La Danse”
Kiedy
29 września 2017 (piątek) - 1 października 2017
Gdzie
Teatr Wielki - Opera Narodowa, Pl. Teatralny 1 (mapa)
zamknij
Cena
12 zł - 17 zł
www.szalonednimuzyki.pl/
Możliwy dojazd autobusem

Wydarzenia

1 2 3 4 5 ... 10

Zapraszamy na ósmą edycję festiwalu Szalone Dni Muzyki, organizowanego przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia. W ciągu trzech dni w przestrzeniach Teatru Wielkiego Opery Narodowej odbędzie się 55 koncertów, na których wystąpi niespełna 1000 artystów z całego świata. W tym roku motywem przewodnim jest „La Danse”- taniec.

Organizatorzy tegorocznej odsłony Szalonych Dni Muzyki pragną pokazać publiczności jak ogromną rolę taniec od zawsze odgrywał w muzyce. Na festiwalu nie zabraknie gwiazd światowych scen muzycznych, takich jak Alena Baeva czy Apollon Musagète Quartett. Obok uznanych muzyków Szalone Dni Muzyki zapraszają również do udziału najlepsze zespoły ze szkół muzycznych z całego kraju, dając młodym artystom okazję do wystąpienia przed szeroką publicznością.

Program festiwalu obejmuje przede wszystkim najciekawsze przykłady inspiracji tańcem w muzyce klasycznej. Oprócz tego w repertuarze znajdą się utwory prezentujące oddziaływanie tańca na inne gatunki muzyczne, od musicalu przez muzykę filmową po jazz, a także liczne przykłady tanecznych wpływów w muzyce ludowej i orientalnej. Ponadto w trakcie festiwalu odbywać się będą pokazy i warsztaty taneczne, spotkania edukacyjne oraz specjalne koncerty dla dzieci.

Szalone Dni Muzyki to międzynarodowy festiwal realizowany od 1995, którego pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym jest René Martin - twórca festiwali i organizator licznych koncertów na całym świecie. Festiwal od wielu lat z powodzeniem odbywa się we Francji, Japonii, a od 2010 roku także w Polsce. Misją festiwalu jest przełamywanie stereotypów związanych z muzyką klasyczną poprzez organizację krótkich koncertów, prezentujących przystępny i jednocześnie zróżnicowany repertuar. Niska cena biletów oraz liczne darmowe koncerty pozwalają na swobodne uczestnictwo w wielu różnych wydarzeniach.

źródło: organizator


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy