Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Dawid D’Or & Miri Mesika - Koncert Finałowy na placu Grzybowskim - Festiwal Warszawa Singera
Kiedy
3 września 2017 (niedziela) g. 20:00
Gdzie
Plac Grzybowski (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.festiwalsingera.pl/program/25-sierpnia-2017-piatek
To wydarzenie jest częścią: XIV Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

Prowadzenie: Dawid Szurmiej

David D’Or i Miri Mesika – „platynowe” gwiazdy izraelskiej sceny muzycznej po raz pierwszy razem na scenie Festiwalu Warszawa Singera.

David D’Or to jeden z największych wokalistów w historii izraelskiej sceny muzycznej. Urodzony w Izraelu, pochodzący z libijskiej rodziny kantorów artysta – kontratenor, obdarzony niepowtarzalnym, 4-oktawowym głosem – od wielu lat tworzy i wykonuje swoją własną muzykę. Pomimo wspaniałych warunków do rozwijania kariery w kierunku śpiewu operowego, nie zdecydował się na związanie na stałe z żadną z wielkich scen. Zamiast tego, korzystając z pomocy muzyków wywodzących się z różnych krajów i kultur, nagrywa autorskie albumy i dużo koncertuje, m.in. na deskach najznakomitszych światowych scen filharmonicznych i operowych, w Nowym Jorku, Wiedniu, Moskwie, Pekinie, Las Vegas, Rzymie, Budapeszcie czy Szanghaju, zachwycając swoim śpiewem publiczność od Europy, Bliskiego i Dalekiego Wschodu po obie Ameryki. Występował dla papieży, prezydentów i królów. Jest laureatem ogromniej liczby nagród i wyróżnień za swoją muzykę, a jego płyty bardzo szybko pokrywają się platyną, czasem nawet podwójną.

Miri Mesika, izraelska piosenkarka i aktorka, kilkakrotna zdobywczyni tytułu Piosenkarki Roku w Izraelu. Muzyki uczyła się od dziecka, a swój pierwszy album wydała w 2005 roku. Choć swoje pierwsze wielkie sukcesy święciła niewiele ponad 10 lat temu, od tego czasu jej płyty w samym tylko Izraelu sprzedały się w ogromnym nakładzie 200 tys. egzemplarzy. Jako aktorka wystąpiła w kilku filmach i serialach. Brała także udział w produkcji uznanego Musicalem Roku 2005 spektaklu Narodowego Teatru Habima w Tel Awiwie. Ma też na swoim koncie produkcje łączące talent muzyczny i aktorski – wystąpiła, nagrała i zaśpiewała piosenki m.in. w filmie „Shalosh Ima’ot” [Trzy matki]. W ostatnich latach coraz częściej występuje w filmach gościnnie, grając samą siebie. Jej ogromna popularność sprawiła, że w 2012 roku została zaproszona do bycia sędzią w izraelskiej wersji „Idola”, a w 2016 roku – trenerką w „The Voice Israel”.

źródło: www.festiwalsingera.pl


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy