Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Porębski / Jackowski - instalacja interaktywna w Kordegardzie - Warszawska Jesień 2017
Kiedy
14 września 2017 (czwartek) - 23 września 2017 g. 11:00 - 19:00
Gdzie
Galeria Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.warszawska-jesien.art.pl
To wydarzenie jest częścią: Trans / Awangardy - 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"
Dostęp dla niepełnosprawnych

Adam Porębski, Dariusz Jackowski @piacere - prawykonanie
(instalacja interaktywna, zamówienie Warszawskiej Jesieni i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)

Adam Porębski - kompozycje
Dariusz Jackowski - programowanie

Adam Porębski jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kompozycji Krystiana Kiełba (Dyplom Honorowy Primus Inter Pares) oraz w klasie skrzypiec Małgorzaty Kogut-Ślandy. Studia uzupełniał na kursach kompozytorskich w Apeldoorn, Radziejowicach i Krakowie. W 2016 roku otrzymał stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów kompozytorskich. Jego utwory były wykonywane w wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i w Australii. Obok aktywności kompozytorskiej ważne miejsce w życiu artysty zajmuje sztuka wykonawcza, chętnie podejmuje się działań improwizatorskich, również z wykorzystaniem live electronics.

Dariusz Jackowski - multiinstrumentalista, improwizator, kompozytor, specjalista w dziedzinach zastosowania systemów generatywnych w muzyce i programowania audio. Współpracował z wieloma uznanymi artystami, muzykami i kompozytorami, m.in. z Pawłem Hendrichem, Cezarym Duchnowskim, Andrzejem Bauerem, Rafałem Augustynem, Krzysztofem Wołkiem, Kostasem Georgakopoulosem i Ainarą LeGardon. Wykłada syntezę dźwięku w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest autorem prac naukowych prezentowanych na prestiżowych konferencjach, m.in. International Computer Music Conference. Brał udział m.in. w festiwalach Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova, Światowe Dni Muzyki MTMW i Avant Art Festival.

źródło: Organizator


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy