Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Topolski - instalacja kinetyczno-dźwiękowa w Królikarni - Warszawska Jesień 2017
Kiedy
15 września 2017 (piątek) - 24 września 2017 g. 10:00 - 18:00
Gdzie
Królikarnia, ul. Puławska 113a (Park Rzeźby) (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.warszawska-jesien.art.pl
To wydarzenie jest częścią: Trans / Awangardy - 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"
Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem

Krzysztof Topolski (Arszyn) Falowanie. W powietrzu i w wodzie - prawykonanie
(instalacja interaktywna, zamówienie Warszawskiej Jesieni i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)

Krzysztof Topolski - perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, kurator.

W jego pracy kluczowe pojęcia to noise, soundscape i groove. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronics, muzyka improwizowana i elektroakustyczna; komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku, prowadzi też warsztaty. Był kuratorem festiwalu Soundplay 2014 oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku. Z saksofonistą Tomaszem Dudą tworzy projekt Arszyn / Duda, a z Adamem Witkowskim i Wojtkiem Juchniewiczem - grupę Wolność.

Publikował swoją muzykę w takich wytwórniach, jak: Sangoplasmo, Post_Post, Nefryt, Monotype, Audiotong, Sqrt, Lado ABC, Plg, Konkretourist, Pawlacz Perski.

W roku 2015 brał udział w wystawie Ogrody w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, był jednym z rezydentów Soundplay w Skálar - Center for Sound Art and Experimental Music w Seyðis örður w Islandii. Prowadził warsztaty w ramach Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu oraz w ramach projektu Ucho w wodzie, czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej.

W latach 2012-13 zrealizował m.in. projekt edukacyjny Muzeum Dźwięków w Muzeum Narodowym w Krakowie, warsztaty Baltic Sounds Good w ramach projektu Art Line, interaktywną aplikację dźwiękową Arszyn.Emigrant.GPS w Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Perspektiven/Perspektywy - reinterpretacje utworów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia w Warszawie oraz Studia Muzyki Elektronicznej WDR w Kolonii (Düsseldorf, Dortmund, Kolonia).

W roku 2009 wraz z Mariuszem Warasem stworzył instalację Fabryka w CSW "Znaki Czasu" w Toruniu, prezentował także utwór Folk Science jako część projektu Pandemonium w AC Institute (Direct Chapel) w Nowym Jorku.

Był stypendystą Museums Quartier w Wiedniu (2004), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2010, 2013), Fundacji Wyszehradzkiej w Galerii Skolska 28 w Pradze (2011) oraz Fundacji ArtsLink w Nowym Jorku - rezydencja w Ohio State University School of Music (2013). Przebywał i pracował w ośrodku muzyki elektroakustycznej EMS w Sztokholmie (2013). Brał udział w wielu festiwalach, m.in. Sanatorium Dźwięku, Narracje, CoCArt, Unsound, Line_in : Line_out, Wien Modern, Stimul, Echo uxx, Jazz and Experimental Music from Poland.

źródło: www.warszawska-jesien.art.pl


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy