Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Sudnik / Moretti / Tefiton: "Re:mix" w barStudio - Warszawska Jesień 2017
Kiedy
16 września 2017 (sobota) g. 22:30
Gdzie
barStudio, plac Defilad 1 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.warszawska-jesien.art.pl
To wydarzenie jest częścią: Trans / Awangardy - 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"
Możliwy dojazd rowerem

Tadeusz Sudnik
Macio Moretti
TEFITON:
Erhard Hirt
Claus van Bebber

Re:mix ** - reinterpretacje nagrań z kroniki dźwiękowej Warszawskiej Jesieni (zamówienie Warszawskiej Jesieni i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)

** prawykonanie

Tadeusz Sudnik - polski muzyk, kompozytor, realizator dźwięku. Jest pomysłodawcą i założycielem Studia Dźwięków Niemożliwych, twórcą multimedialnych koncertów-spektakli. Interesuje go granie na żywo na syntezatorach analogowych, elektronicznych urządzeniach generujących dźwięk, a w trakcie koncertów przekształcanie na żywo różnorodnych efektów dźwiękowych. Oprócz sal koncertowych, teatralnych i klubowych grał w lasach, nad jeziorami i rzekami, na mostach i pod mostami, na statkach rzecznych, w stodołach, pałacach, zamkach, kościołach, fabrykach i kopalniach.
Przez kilkanaście lat pracował w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia w Warszawie, gdzie nagrywał i realizował muzykę elektroniczną, teatralną, lmową i baletową. Przez wiele lat współpracował z festiwalem Warszawska Jesień, Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej, Związkiem Kompozytorów Polskich, Teatrem Narodowym, Teatrem Małym, festiwalem Ad Libitum. Wystąpił także na festiwalach Inventionen w Berlinie, w Montreaux i in.
Skomponował m.in. muzykę do spektaklu baletowego Pejzaż nocą dla Teatru Wielkiego, do sztuki Drewniany człowiek Stasysa Eidrigevičiusa wystawionej w warszawskim Teatrze Studio, spektaklu Ferajna pana Dropsa w teatrze Scena Lubelska. Projektował też dźwięk dla HEARTPIECE. Double Opera Krzysztofa Knittla i Johna Kinga, wystawianej w galerii The Kitchen w Nowym Jorku. W galerii XXI w Warszawie w 2006 wystawił swój projekt multimedialny Kolej rzeczy.

Macio Moretti (właśc. Maciej Moruś) urodził się w 1975 w Środzie Wielkopolskiej. W 2004 wraz z Pawłem Szamburskim i grupą znajomych powołał do życia wytwórnię muzyczną Lado ABC, w której katalogu znajduje się dziś ponad 80 płyt z nagraniami mieszczącymi się w szerokim spektrum od energetycznej muzyki gitarowej do barokowych partit. Jedną z pierwszych płyt, w których nagraniu wziął udział, był album Con Gas (2001) zespołu Baaba, łączącego w swojej muzyce wpływy soulu, disco i metalu. Moretti dołączył do grupy jako perkusista i w tej roli występuje z Baabą do dziś. Na początku swojej kariery grał również na gitarze basowej w deathmetalowo-grindcore'owej grupie Antigama. Współpracę z tym zespołem zakończył w roku 2002, a rok później ukazał się debiutancki album zespołu Mitch & Mitch, założonego przez Morettiego i gitarzystę Bartka Magneto. Luv Yer Country zakorzeniony jest w muzyce country, która w Polsce nigdy wcześniej nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. W postaci przetworzonej przez Mitch & Mitch spotkała się jednak z ciepłym przyjęciem, a sam zespół szybko stał się znany. Występował na scenie z piosenkarzem Zbigniewem Wodeckim, a ich wspólne koncerty biły rekordy w zakresie frekwencji publiczności. Macio Moretti współpracował i współpracuje z szeregiem zespołów, m.in. z grupą Shofar (wraz z Raphaelem Rogińskim i Mikołajem Trzaską), PartisTetris (wraz z Candelarią Saenz Valiente i Marcinem Maseckim), duetem LXMP (z Piotrem Zabrodzkim). W 2010 roku artysta otrzymał dwie prestiżowe nagrody za działalność muzyczną - Fenomen Przekroju oraz Paszport Polityki (w kategorii muzyka popularna). Moretti cieszy się uznaniem również jako grafik. Trzykrotnie zdobywał statuetkę Fryderyka za projekty okładek płyt muzycznych: w 2005 za okładkę albumu Echosystem zespołu Hey, w 2010 za Love! Attention! Help! Rescue! tej samej grupy oraz w 2012 za album 8 Katarzyny Nosowskiej. Projektował okładki także dla Anny Zaradny, Roberta Piotrowicza, Ani Dąbrowskiej, zespołu Voo Voo i wielu innych.

źródło: www.warszawska-jesien.art.pl


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy