Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Międzynarodowy Festiwal Teatru dla Najmłodszych "Take Part in Art"
Kiedy
16 września 2017 (sobota) - 17 grudnia 2017
Gdzie
Stara Prochownia Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Boleść 2 (mapa)
zamknij
Bilety
45 zł
www.takepartinart.pl

Wczesne dzieciństwo to czas poznawania, doświadczania, eksperymentowania i „dotykania świata”, odkrywaniai wyjaśniania różnych zjawisk, naśladowania i dzielenia się emocjami. Ideą teatru dla NAJmłodszych jest wspieranie dzieci w tym procesie. Teatr to idealne miejsce do rozwijania dziecięcej wrażliwości i wyobraźni, o czym będziemy mieli okazję przekonać się podczas drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART.

Ideą Festiwalu jest nie tylko prezentacja "najlepszych praktyk", ale przede wszystkim podkreślenie faktu, że dziecko jest pełnoprawnym odbiorcą sztuki i uczestnikiem kultury. Wierzymy, że poszanowanie prawa NAJmłodszych dzieci do kontaktu ze sztuką oraz ich uczestnictwo w procesie artystycznym, realizowane w odpowiedzialny i właściwy sposób, ma ogromne znaczenie dla harmonijnego rozwoju dziecięcej inteligencji emocjonalnej i kompetencji.

Od września do grudnia 2017 na scenie Starej Prochowni gościć będziemy znakomite teatry z Belgii, Hiszpanii, Austrii, Włoch i Kanady. W sumie odbędzie się 59 spektakli dla blisko 4,5 tysiąca widzów, w tym 16 bezpłatnych spektakli dla dzieci ze stołecznych żłobków i przedszkoli. Swoją kontynuację będzie miał również program „Laboratorium Teatru” i to w dodatku w mocno rozszerzonej formie. Program przewiduje nie tylko warsztaty dla nauczycieli, ale także dla artystów i animatorów zainteresowanych tematyką tworzenia teatru dla NAJmłodszych. Dla dzieci i rodziców przygotowaliśmy serię autorskich warsztatów prowadzonych przez artystów Teatru Małego Widza - Pracowania Teatralna to miejsce, przestrzeń i czas na odkrywanie własnych możliwości, rozwijanie zdolności twórczych, wyobraźni, pomysłowości i wrażliwości. Warsztaty to także, a może przede wszystkim okazja do fantastycznej zabawy. Wszystkie pomysły „zabrane do domu”, będą doskonałym punktem wyjścia do wspólnych, rodzinnych działań.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy