Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Wystawa "Plac Centralny: Wystawa konkursowa" - Festiwal "Warszawa w budowie 9"
Kiedy
6 listopada 2017 (poniedziałek) - 16 listopada 2017 g. 11:00 - 19:00
Gdzie
Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
wwb9.artmuseum.pl/pl/festiwal-2
To wydarzenie jest częścią: Festiwal "Warszawa w budowie 9"
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem

Wystawa prezentuje wyniki międzynarodowego konkursu na zagospodarowanie centralnej części placu Defilad oraz jest miejscem konsultacji społecznych na temat jego przyszłego kształtu.

W lipcu tego roku Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej placu Centralnego – fragmentu placu Defilad pomiędzy Pałacem Kultury i Nauki, przyszłymi budynkami Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatru TR Warszawa, planowaną zabudową na południe od osi ul. Złotej oraz ulicą Marszałkowską. Nazwa „plac Centralny” została wprowadzona na potrzeby konkursu w celu odróżnienia dyskutowanego obszaru od placu Defilad, który zajmuje znacznie większy teren.

Jak zaznaczają organizatorzy, ze względu na historyczną rolę i znaczenie Placu w świadomości społecznej, oraz jego centralne położenie w mieście, przyszła forma Placu wymaga pogłębionych studiów i społecznego udziału w projektowaniu. Będzie temu służył niniejszy konkurs architektoniczny. Połączy on szukanie wizji wysokiej jakości przestrzeni publicznej – prace konkursowe – z konsultacjami społecznymi nagrodzonych projektów, co w efekcie negocjacji z nagrodzonymi zespołami doprowadzi do wyłonienia wykonawcy projektu placu.

Decyzja jury konkursowego, które wskaże pięć najlepszych koncepcji, zostanie ogłoszona 6 listopada w trakcie trwania festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE poświęconego historii, teraźniejszości i przyszłości placu Defilad. Od tego dnia wszystkie prace konkursowe można obejrzeć na wystawie w Pałacu Kultury i Nauki, w Sali Kruczkowskiego. W ramach programu konsultacji społecznych, warszawiacy będą też mieli okazję nawiązać dialog z organizatorami konkursu oraz wyrazić swoje opinie na temat nagrodzonych propozycji. Konsultacje w formie publicznej dyskusji zamkną drugi etap postępowania. W trzecim etapie odbędą się negocjacje z ich autorami, z uwzględnieniem wyników konsultacji społecznych, zakończone wskazaniem zwycięskiej pracy.

źródło: organizator


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy