Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Koncert Edyty Geppert w Teatrze Rampa
Kiedy
5 grudnia 2009 (sobota) g. 19:00
Gdzie
Teatr Rampa na Targówku, ul. Kołowa 20 (wejście od ul. Nowomiejskiej 6/8) (mapa)
zamknij
Bilety
bilety: 60 - 30 zł
www.teatr-rampa.pl

Edyta Geppert - przed rozpoczęciem nauki na Wydziale Piosenki w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie - występowała w Zespole Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". Sama artystka wspomina, że śpiewała, odkąd pamięta. Pochodzi z muzykalnej rodziny - jej matka była Węgierką, dlatego też bliskie są artystce czardasze węgierskie.
Edyta Geppert pokazała się po raz pierwszy szerszej publiczności w 1984 r. Zdobyła wówczas I nagrodę na V Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix XXI Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu ("Jaka róża, taki cierń"). Sukcesy na opolskim festiwalu odnosiła jeszcze w roku 1986 ("Och, życie kocham cię nad życie") i w 1995 ("Idź swoją drogą": romans oparty na folklorze cygańskim według słów Jonasza Kofty do muz. Edwarda Dębickiego). Jest jedyną do tej pory piosenkarką, która otrzymała trzykrotnie GRAND PRIX na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Edyta Geppert śpiewa nie tylko spokojne i nastrojowe piosenki. Jest wszechstronna. Doskonały warsztat muzyczny, wręcz niespotykana u innych umiejętność interpretacji tekstu, pozwalają artystce zwycięsko przez ponad 20 lat mierzyć się z piosenką dramatyczną, refleksyjną, liryczną i kabaretową. Wykonywała także utwory z muzyką country, hardrockową i heavymetalową oraz rap. Jej twórczość klasyfikowana jest najczęściej jako piosenka poetycka lub poezja śpiewana, choć artystka tych klasyfikacji nie lubi. Teksty do jej piosenek pisali i pisują znani polscy twórcy, m.in. Jacek Cygan, Magda Czapińska, Bożena Ptak, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Marek Dagnan, Jerzy Ficowski i inni.

strona oficjalna: www.egeppert.com


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy