Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Bajkowa sztuka dziecka - warsztaty w DK Zacisze
Kiedy
18 września 2017 (poniedziałek) - 18 czerwca 2018 g. 16:10 - 17:00
Gdzie
Dom Kultury "Zacisze", ul. Blokowa 1 (Dojazd: 140, 190, 340, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.) (mapa)
zamknij
Bilety
70 zł/m-c obejmuje materiały. Pojedyncze zajęcia 25 zł.
www.zacisze.waw.pl/pl/32-bajkowa-sztuka-dziecka

Uczestnicy: dzieci 3-6 lat.
Instruktor: Lucyna Kraśkiewicz.

Na zajęciach dziecko nauczy się odkrywać świat przez pryzmat bajek, baśni i legend. Wspólnie z bajkowymi bohaterami będzie mogło przeżywać ich przygody, troski, smutki i radości, dzięki czemu rozwinie swoją wrażliwość i empatię. Będzie przebywać w kolorowym, pełnym różnych kształtów i materiałów otoczeniu. Nauczy się posługiwać narzędziami plastycznymi w ramach całego wachlarza proponowanych technik. Ćwiczenia z użyciem farb czy pasteli pomogą mu rozwijać sprawność manualną, przygotują do nauki pisania. Warsztaty sprawią, że dziecko będzie pomysłowe, ciekawe nowych wyzwań i samodzielne. Nauczy się jak wykorzystywać swój talent w słusznym celu, a zarazem współpracować z grupą, by stworzyć „małe dzieło sztuki”. Zajęcia plastyczne nauczą je postrzegać świat wszystkimi zmysłami, rozwiną wyobraźnię i intuicję.

Lucyna Kraśkiewicz: Na zajęciach sekcji „Bajkowa Sztuka Dziecka” najmłodsi poznają różne techniki plastyczne: rysunkowe, graficzne, malarskie, przestrzenne i płaskie, a spośród nich: wydrapywanka, wyklejanka, wycinanka, stemplowanie, kolaż, frotaż, witraż, płaskorzeźba, monotypia, kompozycja z masy solnej i inne. Nauczą się posługiwać różnymi materiałami plastycznymi, takimi jak: farby, kredki, tusze, plastelina, bibuła, materiały przyrodnicze i tekstylne.

Warsztaty plastyczne będą wzbogacone w twórcze i bajkowe elementy. Bajkoterapia, to doskonała metoda relaksacyjna, dająca wsparcie i poczucie siły.

źródło: DK Zacisze


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową dzielnicy Targówek Miasta Stołecznego Warszawy