Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Nasz chleb powszedni" - wystawa zbiorowa w Galerii Lufcik, Dom Artysty Plastyka
Kiedy
2 października 2017 (poniedziałek) - 14 października 2017 g. 11:00 - 19:00
Gdzie
Dom Artysty Plastyka, ul. Mazowiecka 11a (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
owzpap.org/wystawy/nasz-chleb-powszedni-wystawa-zbiorowa/
Możliwy dojazd autobusem

Wydarzenia


Warszawskie Święto Chleba stało się inspiracją dla działań grupy sześciu artystek. Wystawa pokazuje wieloznaczność pojęcia „chleb powszedni” oraz jego pojemność.

Chleb powszedni to symbol codziennej, zwyczajnej strawy do zaspokojenia naszych podstawowych potrzeb. Jednak dla artystów to wyrażenie nabiera dodatkowego wymiaru, bo w zwyczajnych kształtach, kolorach, grze świateł, fakturach i wydarzeniach, odnajdują źródło inspiracji.

Codzienność niesie impulsy do zadawania sobie ważnych pytań o sens życia, istotę czasu i stale zmieniającą się rzeczywistość. Artystyczne refleksje przyjmują wiele form i wyrażane są w różnych technikach, odbijają się w indywidualnych doświadczeniach i osobowościach:

Katarzyna Betlińska, cykl „Emocje” jest subiektywnym wyobrażeniem tego, co czujemy. Tworzenie grafik to odnajdywanie sposobu na oswajanie współczesnego świata, bez wartościowania i oceniania.

Bożena Korulska, malarskie „Etiudy” to horyzontalne i wertykalne kompozycje, gdzie fakturowe elementy ujęte są w reguły porządkujące, podkreślające kierunek poziomy lub pionowy.

Magdalena Nowakowska-Troniewska, jej książka artystyczna utkana jest ze wspomnień i ech obrazów z przeszłości, wyrażona znakiem i skrótem graficznym.

Elżbieta Owczarek, fotogramy „Światłem malowane” i instalacja multimedialna „Taniec światłem” są zapisem artystycznych poszukiwań zależności między światłem i kolorem.

Elżbieta Pastecka, performance mimiczny, historia pisana ciałem, ruchem i gestem – zatrzymana w kadrze obiektywu na fotografiach.

Anna Małgorzata Roszkowska, w swoich rysunkach pozostawia organiczne ślady obecnego czasu, inspiracją których są odciśnięte w kamieniu szkielety koralowców sprzed tysięcy lat.

Prace artystek są obrazem dążenia do harmonii ze światem zewnętrznym.

Ostatecznie odbieramy je jako wizualną zadumę nad codziennością, czyli „chleb powszedni” w życiu każdego twórcy.

źródło: OWZPAP