Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Noc Muzeów w Pałacu Paca – siedzibie Ministerstwa Zdrowia
Kiedy
19 maja 2018 (sobota) g. 18:00 (do północy; ostatnie wejście o godz. 23.00)
Gdzie
Ministerstwo Zdrowia, ul. Miodowa 15, Pałac Paca (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.mz.gov.pl/
Dostęp dla niepełnosprawnych
Pałac Paca
Pałac Paca

Uczestnicy tegorocznej edycji Nocy Muzeów będą mogli zwiedzić Pałac Paca będący na co dzień siedzibą Ministerstwa Zdrowia. Obiekt ten na co dzień jest niedostępny dla zwiedzających, a kryje w sobie unikatowe wnętrza m. in. Salę Kasetonową, Kolumnową, Mauretańską, Kolegialną, Gotycką, klatkę schodową Marconiego. Noc Muzeów to niepowtarzalna okazja do poznania tych niezwykłych wnętrz, zapoznania się z historią i rolą Pałacu Paca w niepodległej Polsce, jak również wcielenia się w rolę ministra zdrowia na konferencji prasowej na ściance przy mównicy. Te i inne niespodzianki czekają na zwiedzających.
Grupy będą oprowadzane przez przewodników.

Budynek posiada pewne bariery architektoniczne, istnieje jednak możliwość zorganizowania grupy dla osób z ograniczeniami ruchowymi inną trasą zwiedzania dostosowaną do ich potrzeb. Organizator prosi o kontakt na adres nocmuzeow@mz.gov.pl w dniach 1-16 maja w celu zarezerwowania miejsc w grupach o 18.30 i 19.30 (dotyczy tylko osób niepełnosprawnych i opiekunów).

Osoby zwiedzające Pałac Paca proszone są o zabranie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Organizator prosi o niewnoszenie niebezpiecznych przedmiotów, dużych toreb, plecaków (nie ma możliwości przechowywania rzeczy). Wejście do Pałacu Paca od strony ul. Miodowej. Na dziedzińcu będą formowane grupy zwiedzających.

Zwiedzanie w grupach zorganizowanych (maksymalnie 25-osobowych). wpuszczanych do pałacu co 30 minut począwszy od godz. 18.00. grupy o 18.30 i 19.30 dedykowane są dla osób z ograniczeniami ruchowymi - (w przypadku nie wyczerpania miejsc w tych grupach zostaną zaproszone osoby oczekujące na zwiedzanie).

Ostatnia grupa wejdzie do Pałacu o godz. 23.00.

źródło: organizator