Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Noc Muzeów w Centrum Kreatywności
Kiedy
19 maja 2018 (sobota) g. 12:00 - 22:00
Gdzie
Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
Baner wydarzenia: modelka ma na głowie toczek wykonany z elementów odzyskanych, jak butelki PET oraz korki. Autor toczka: Katarzyna Nowakowska
Baner wydarzenia: modelka ma na głowie toczek wykonany z elementów odzyskanych, jak butelki PET oraz korki. Autor toczka: Katarzyna Nowakowska

PRZERÓB-MY VOL.5

W dniach 19 i 20 maja 2018 na warszawskiej Pradze, w Centrum Kreatywności przy Targowej 56, odbędzie się kolejna odsłona wydarzenia „Przerób-My” czyli festiwalu rzemiosła, rękodzieła i upcyklingu.

Wydarzenie zgromadzi rzemieślników, designerów, rękodzielników tworzących unikatowe produkty oraz wystawców tworzących w oparciu o ideę upcyklingu.
Podstawą formuły Przeróbmy-My jest prezentowanie klientom na żywo procesu twórczego, zainteresowanie powstawaniem rękodzieła.

19. maja w Warszawie to też Noc Muzeów, również na Przerób-My nie zabraknie atrakcji z tej okazji. Organizatorzy przygotowali m.in.:
- nocne warsztaty z Ekspertami
- prezentacje i warsztaty: nowe życie starych przedmiotów
- staropolskie techniki stolarskie
- kurs tradycyjnego haftu

Strefa Ekspercka
Przerób-My koncentruje się wokół strefy Ekspertów, gdzie specjaliści z różnych dziedzin jak design, rękodzieło, eko stolarka czy upcykling, prezentują tajniki swojego warsztatu pracy.
W tej strefie goście będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Ekspertów oraz zadać specjalistom pytania na temat sztuki projektowania, upcyklingu, przerabiania przedmiotów czy tworzenia biżuterii oraz skonsultować własne pomysły.
W strefie Ekspertów tym razem wystąpią m.in.: Yan Cieśla, Rob in Wood i Majsterki

Strefa Warsztatowa
Strefa Warsztatów jest ściśle powiązana ze Strefą Ekspercką. Dzięki współpracy z uznanymi Ekspertami oraz doświadczonymi animatorami warsztatów upcyklingu, Organizatorzy zapewniają atrakcyjną i kreatywną rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

Strefa Kiermaszu
W tym miejscu można obejrzeć i kupić prace bezpośrednio od Projektantów. Na gości czekają też prezenty za zakupy. Przy zakupach podczas Wydarzenia klienci zbierają pieczątki na specjalnej karcie. Na podstawie zebranych pieczątek mogą następnie odebrać prezent wybierając pośród produktów ufundowanych przez Wystawców.

O Przerób-My
Cykl wydarzeń Przerób-my jest organizowany przez twórców platformy Pimpit.pl. Budując formułę wydarzenia chcieli stworzyć imprezę angażującą zarówno wystawców jak i klientów. Ich celem jest popularyzacja i przybliżenie odbiorcy procesu powstawania rzemiosła, rękodzieła i upcyklingu.

źródło: organizator