Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Rozbudzamy energię Warszawy – przyjdź na Plac!
Kiedy
11 maja (piątek) - 20 maja 2018
Gdzie
Plac Czesława Niemena, pl. Czesława Niemena (mapa)
zamknij
http://www.placdefilad.org/
Dostęp dla niepełnosprawnych
.
.

To już piąty sezon „Placu Defilad”. Koncerty, pokazy filmowe i teatralne, spektakle, tańce, wystawy, rozmowy i dużo przestrzeni do spędzania czasu razem. Plac Defilad to miejsce tworzone przez instytucje kultury, organizacje pozarządowe, aktywistów z myślą o warszawiakach i turystach odwiedzających nasze miasto. To miejsce obok którego nie można przejść obojętnie.

- Jesteśmy za budowaniem otwartości, równości i taki zawsze był Plac Defilad. Co bardzo ważne, po raz kolejny chcemy, aby strefa, która jest tu stworzona, nie była tylko strefą rozrywki czy doznań artystycznych. Chcemy również dotknąć trudnych tematów związanych z wyzwaniami cywilizacyjnymi, stereotypami, które cały czas żyją w naszym społeczeństwie – powiedział podczas inauguracji Placu Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Plac Defilad to oferta dla wszystkich, którzy codziennie aktywnie wpływają na kształt miasta i swoimi decyzjami nadają mu kierunek. Podobnie jak w ubiegłych sezonach na warszawiaków i turystów odwiedzających stolicę, czekają atrakcyjne wydarzenia i projekty społeczno-kulturalne. To miejsce, które tworzą instytucje kultury, organizacje pozarządowe, artyści, aktywiści, warszawiacy. Temat przewodni tegorocznych obchodów jest związany z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaczynamy od trzydniowego festiwalu z okazji stulecia praw wyborczych kobiet. Debaty, koncerty, warsztaty, działania performatywne związane z prawami kobiet.

- Jestem przekonany, że warto realizować ten projekt. Betonowy plac po raz kolejny udało nam się odczarować, za co dziękuję wszystkim, który ten projekt współtworzą. Po czterech latach realizacji projektu, chcemy go wciąż udoskonalać. W tym roku zapraszamy na wydarzenia, które wydawały nam się godne powtórzenia, takie jak kolacja na placu Defilad, koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej, transmisje ze światowych teatrów dramatycznych i operowych. Zaproponujemy też całkiem nowe formaty i wydarzenia na Placu (Bal w Pałacu i Placu oraz spektakl, który symbolicznie zakończy tegoroczny sezon „Sąd nad Pałacem”). Codzienność będą wypełniały cykliczne wydarzenia z różnych dziedzin i myślę, że każdy coś dla siebie znajdzie w naszej ofercie – dodał Roman Osadnik, dyrektor Studio teatrgaleria.