Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Wesele Figara" - Festiwal Mozartowski w Warszawie
Kiedy
28 czerwca 2018 (czwartek) g. 19:00
Gdzie
Warszawska Opera Kameralna, Al. Solidarności 76b (mapa)
zamknij
Dojazd
Opis dojazdu metro Ratusz, róg al.Solidarności i pl. Bankowego
Cena
60 zł - 100 zł
repertuar.operakameralna.pl/28-festiwal-mozartowski-w-warszawie/
To wydarzenie jest częścią: 28. Festiwal Mozartowski

Wesele Figara – ujmujące piękno opery

Każdy teatr ma swój koronny repertuar. „Wesele Figara” to bezapelacyjnie wizytówka Warszawskiej Opery Kameralnej. „Wesele Figara” można nazwać z perspektywy ponad pięciu dekad istnienia Warszawskiej Opery Kameralnej, brylantem w koronie naszego repertuaru. Trudno zliczyć wszystkie wystawienia na naszej scenie, podobnie jak te, które nasz zespół przedstawił w Europie i Azji, prezentując tę uznawaną za jedną z najpopularniejszych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. W Japonii Warszawska Opera Kameralna wystawiła „Wesele Figara” począwszy od 1999 roku, blisko 100 razy w najbardziej prestiżowych salach jak tokijskiej Orchard Hall (Bunkamura), Festival Hall w Osace i Tokyo Bunka Kaikan, teraz prezentujemy ją z towarzyszeniem Zespołu Instrumentów Dawnych – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, co sprawia, że możemy tej muzyki posłuchać w sposób możliwie najbliższy brzmieniowo temu, jak słuchano jej w czasach Salzburskiego Mistrza.

Niebawem miną 232 lata od jej premiery w wiedeńskim Burgtheater. Nieprzemijające piękno tej muzyki cieszy melomanów od 1 maja 1786 roku, kiedy to Wolfgang Amadeusz Mozart dał światu dzieło oparte na libretcie Lorenza da Ponte odwołującym się do komedii Pierre’a Beaumarchais. Patrząc z perspektywy dekad mariażu tego dzieła z naszym zespołem, można prześledzić piękne zjawisko nieprzemijającej sztafety pokoleń śpiewaków, którzy kreowali główne partie. Zmieniają się artyści, czas płynie, a ujmujące piękno „Wesela Figara” trwa.

„Wesele Figara” jest komedią intrygi, w której główną rolę odgrywa tytułowy bohater – przebiegły i dowcipny sługa hrabiego Almavivy. Wartkiej, pełnej niespodziewanych zwrotów akcji scenicznej towarzyszy nadzwyczaj lekka, nasycona humorem, świetnie obrazująca uczucia muzyka.

źródło: organizator


Multimedia


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy