Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


„Kermiz” Le Cirque du Platzak - XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy
Kiedy
1 lipca 2018 (niedziela) g. 21:00
Gdzie
Park Szczęśliwicki (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
sztukaulicy.pl
To wydarzenie jest częścią: XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy

Na pierwszy rzut oka wszystko sugeruje, że Kermiz to tradycyjny pokaz cyrkowy, ale bardzo szybko okazuje się, że mamy do czynienia z grupą artystów, z których każdy ujawnia szczególne, indywidualne podejście do swojej sztuki. Utrzymując równowagę na rękach, cygańska tancerka wykonuje taniec brzucha i jest podziwiana przez wszystkich, a przede wszystkim przez sympatycznego, ale strasznie niezdarnego klauna. Klaun, zakochany w Cygance, zrobi wszystko, by przyciągnąć jej uwagę. Niestety na drodze do zdobycia uwagi i miłości tancerki staje przystojny, silny i potrafiący poradzić sobie w każdej sytuacji Don Juan. W dodatku atrakcyjny amant jest kochany przez wszystkie kobiety, również przez divę… Pełna temperamentu akrobatka szybuje w powietrzu i może pokazać swą niebezpieczną stronę… Muzycy, będąc artystycznymi i muzycznymi partnerami akrobatów, wnikają w głąb Kermiz. Cyrk Platzak wie jak zabawiać publiczność tworząc zabawną atmosferę. Każda postać ma swoją historię, swoje dziwactwa i braki - to bardzo różnorodna grupa ludzi. Kermiz przenosi nas w świat, w którym wszystko jest możliwe. To wciągający, intrygujący spektakl pełen akrobacji przy dźwiękach orkiestry Platzak. Kermizto bezpretensjonalna, fascynująca rozrywka teatralna dla widza w każdym wieku.

Le Cirque du Platzak – holenderska grupa muzyczno-cyrkowa, zaliczana do nurtu tzw. Nowego Cyrku. W swoich spektaklach łączy folkową muzykę z tradycyjnymi oraz innowacyjnymi technikami cyrkowymi. Zespół powstał w 2007 roku i skupiał na początku jedynie samych muzyków, występujących na krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych. Wkrótce – dla zabawy - rozpoczął współpracę z grupą studentów szkoły cyrkowej ACaPA (Academy for Circus and Performance Art) w Tilburgu, a wspólne pokazy zyskały uznanie nie tylko widzów, ale też profesjonalnych krytyków. Sukces zachęcił artystów do realizacji pełnospektaklowych widowisk i wypracowania swojego własnego niepowtarzalnego stylu, któremu ton nadawały komediowe kreacje aktorskie, dynamiczne, często absurdalne dźwięki oraz szeroka gama trików cyrkowych.

źródło: organizator


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy