Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


IV Festiwal Oper Barokowych Dramma per Musica 2018
Kiedy
31 sierpnia (piątek) - 19 września 2018
Gdzie
Warszawa - różne lokalizacje
zamknij
drammapermusica.pl

Zobacz w serwisie


Bogaty program Festiwalu obejmuje opery w wersji scenicznej jak i koncertowej. Powtórzymy spektakl otwarcia z III Festiwalu – Farnace Antonio Vivaldiego w reżyserii Natalii Kozłowskiej, będzie to jedyne wydarzenie w Teatrze Królewskim. Nasze najważniejsze wydarzenie festiwalowe – inscenizację Alciny Haendla w reżyserii Jacka Tyskiego zaprezentujemy w nowej postindustrialnej przestrzeni artystycznej – Małej Warszawie (dawnej Fabryce Trzciny). W Studiu im. Witolda Lutosławskiego będzie można usłyszeć Serenatę Haendla Acis, Galatea e Polifemo, a także wykonania koncertowe Alciny i Farnace. Ponadto mamy do zaoferowania Państwu koncerty kameralne z muzyką niemiecką, francuską i oczywiście włoską, w wykonaniu naszych wspaniałych, polskich artystów, a wszystko to w pięknym otoczeniu Starego Miasta – na Zamku Królewskim oraz w Domu Polonii.

Będzie okazja do posłuchania recitalu mistrzowskiego w wykonaniu wspaniałego kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego, którego błyskotliwa, światowa kariera w ostatnich miesiącach nabrała niebywałego tempa.

Zgodnie z tradycją w programie znajdzie się także koncert oratoryjny. W tym roku w Kościele Franciszkanów na Nowym Mieście, zabrzmią dzieła Damiana Stachowicza i Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w wykonaniu młodych śpiewaków, Chóru Collegium Musicum UW oraz Royal Baroque Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Borzyma.

Wszystkie prezentowane w tej edycji Festiwalu dzieła sceniczne będą utrwalone podczas koncertów z myślą o wydaniu ich nagrań fonograficznych w niedalekiej przyszłości.

Wysoki poziom artystyczny Festiwalu gwarantują wybitni muzycy, specjalizujący się w stylistyce barokowej oraz śpiewacy występujący na wielu światowych scenach, m.in. Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Urszula Kryger, Karol Kozłowski, Artur Janda, Jan Jakub Monowid, Iwona Lubowicz, Jakub Józef Orliński, Kacper Szelążek, Patryk Rymanowski oraz młodzi adepci sztuki wokalnej m. in. Dagmara Barna, Joanna Lalek, Magdalena Pluta a także Rafał Tomkiewicz. Artystom będą towarzyszyć dwa zespoły muzyki dawnej- Royal Baroque Ensemble prowadzony od klawesynu przez Liliannę Stawarz oraz Gradus ad Parnassum pod dyrekcją Krzysztofa Garstki.

źródło: organizator