Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Stypendia artystyczne m. st. Warszawy
Kiedy
10 września 2018 (poniedziałek) - 15 listopada 2018
Gdzie
Warszawa
zamknij
www.kulturalna.warszawa.pl/stypendia-artystyczne.html[

Instytucje


Ruszyła kolejna edycja stypendiów artystycznych m.st. Warszawy, które przyznawane są od 2009 roku. Wnioski mogą składać zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci. Czekamy do 15 listopada br.

System stypendialny pozwala realizować artystyczne projekty najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom, którzy nie występują w imieniu żadnej instytucji czy organizacji pozarządowej. Stypendyści reprezentują różnorodne dziedziny sztuki: literaturę, sztuki wizualne, teatr, film, muzykę, taniec.

- Stypendia artystyczne to inwestycja w talenty, idee, projekty, której efekty widać w Warszawie. Dotychczas wsparliśmy finansowo 282 twórców przeznaczając na to 6,5 mln zł. Dzięki wsparciu twórców powstają książki, przedstawienia teatralne, gry edukacyjne, filmy czy też instalacje artystyczne - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Korzystając z doświadczeń stypendystów oraz wiedzy eksperckiej miasto wprowadziło zmiany w procedurze stypendialnej, w tym m.in. podział na debiutantów i twórców z dorobkiem. Udoskonalony system przyznawania stypendiów uwzględnia różnorodność dziedzin sztuki, wspiera dzieła nowe, jak też skierowane ku dziedzictwu kulturowemu stolicy. W 2018 roku 58 twórców otrzymało stypendia. Najwięcej projektów stypendialnych realizowanych jest w dziedzinie sztuk wizualnych i literatury oraz w zakresie upowszechniania kultury. W kampanii promującej tegoroczną edycję przypominamy dzieła, które zdobyły uznanie warszawiaków i powstały dzięki wsparciu m.st. Warszawy, jak książka Remigiusza Ryzińskiego „Foucault w Warszawie” czy instalacje artystyczne Agnieszki Wasilewskiej i Annie Marczak w Ogrodzie Saskim wraz z przewodnikiem „Saski nie śpij!”. Zapowiadamy również te oczekiwane w tym roku m.in.: koncert na dwa fortepiany Jarosława Siwińskiego oraz film Elizy Godlewskiej „Spotkajmy się w SPATIFIE”.

Jak złożyć wniosek?
Wnioski mogą składać zarówno twórcy z dorobkiem jak i debiutanci do dnia 15 listopada br. Szczegółowe informacje pod nr telefonu: +48 22 44 30 354 (od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-15.00) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: stypendia_artystyczne@um.warszawa.pl

Więcej na stronie: www.kulturalna.warszawa.pl/stypendia-artystyczne.html


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy