Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Warszawa w budowie w Kijowie - spotkanie wokół projektu i pokaz filmu w ramach 10. edycji festiwalu Warszawa w budowie
Kiedy
14 października 2018 (niedziela) g. 16:00
Gdzie
Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3
zamknij
wwb10.artmuseum.pl/pl/wydarzenia/warszawa-w-budowie-10-w-kijowie-prezentacja-dyskusja-i-pokaz
To wydarzenie jest częścią: 10. edycja festiwalu Warszawa w budowie
Dostęp dla niepełnosprawnych

Kijowska część festiwalu skupiła się na kwestii badań urbanistycznych oraz interwencji w marginalizowane i zapomniane obszary koegzystencji mieszkańców miasta. Na lokalizację festiwalu wybrano opuszczoną ulicę, która niegdyś łączyła historyczną część miasta (plac Lwowski) z dzielnicą fabryczną i osiedlami robotniczymi położonymi nad rzeką.

W ramach festiwalu miejsce to zostało przywrócone do użytku publicznego, stworzono dyskursywną przestrzeń do współpracy pomiędzy artystami, naukowcami i działaczami miejskimi, a wszystkie wydarzenia festiwalowe, takie jak pokazy filmów i warsztaty, są silnie powiązane z miejscem.

Prezentacji programu, zrealizowanego w Kijowie, towarzyszyć będzie dyskusja z Tomaszem Świetlikiem o interwencjiach w przestrzeń półpubliczną oraz pokaz filmu Oleksija Radynskiego, Osuwisko (2016).

Film opowiada o próbie zbudowania „społeczeństwa, które będzie radykalnie odmienne od wszystkiego, co nas otacza”. Proces ten odbywa się w samym centrum Kijowa, na obszarze zagarniętym przez siły natury, gdzie osuwiska, degradacja miejskiej polityki i dezintegracja więzi społecznych skłoniły artystów i aktywistów do stworzenia anarchicznej, niekontrolowanej przez władze enklawy. Tak powstała idea „utopii tu i teraz”. Reprezentanci streetartu, sceny muzycznej i awangardy teatralnej biorą udział w tworzeniu tego utopijnego miejsca.

Film w jęz. ukraińskim z angielskimi napisami.

Uczestnicy:
Natalia Heszeweć, Serhij Kłymko, Tomasz Świetlik


Źródło: Organizator


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy