Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Koncert Big-Bandu UMCF
Kiedy
17 stycznia 2010 (niedziela) g. 17:00
Gdzie
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2 (Sala Koncertowa UMFC) (mapa)
zamknij
Bilety
bezpłatne bilety wstępu
www.chopin.edu.pl
Dostęp dla niepełnosprawnych

Koncert Katedry Instrumentów Dętych

W programie: F. Chopin - Preludia (arr. R. Borowski)
Kierownik artystyczny: Ryszard Borowski

Big-Band UMFC
Zespół powstał z inicjatywy prof. Bogumiła Gadawskiego. Jego pierwszy koncert odbył się 27 marca 2006 roku w Sali Koncertowej uczelni i cieszył się ogromnym powodzeniem. Zespół tworzą w głównej mierze studenci Wydziału Itrumentalnego warszawskiej uczelni muzycznej, a okazjonalnie jego szeregi zasilają uczniowie sekcji jazzu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie prezentacje zespołu weszły na stałe do kalendarza koncertowego uczelni: w sezonie 2006/2007 muzycy wystąpili dwukrotnie – za pierwszym razem prezentując składankę popularnych standardów jazzowych, za drugim zaś zmagając się z podobną formacją z ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w tak zwanej „bitwie big-bandów”, podczas której wykonano standardy Duke’a Ellingtona; w sezonie 2007/2008 grupa przedstawiła koncerty monograficzne poświęcone twórczości Gila Evansa i Milesa Davisa, zaś prezentacje ubiegłego sezonu to koncerty zatytułowane Ist’t she lovely oraz Our Songs.

Ryszard Borowski
Ukończył warszawską Akademię Muzyczną w klasie fletu. Pracował w Orkiestrze Filharmonii Narodowej, w Warszawskiej Operze Kameralnej, a przede wszystkim jako solista-instrumentalista, aranżer, dyrygent i kompozytor w Big-Bandzie Polskiego Radia i Telewizji Studio S-1. W latach 2000–2001 a także w roku 2003 w rankingu na najlepszego polskiego instrumentalistę jazzowego przeprowadzonym przez redakcję pisma „Jazz Forum” uplasował się na drugim miejscu w kategorii fletu. Ma w swoim dorobku trzy autorskie płyty jazzowe: „The Nights of Flutes”, „Mariage”, „Bigbands”.


Multimedia