Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Port, Wspinaczka i inne historie - Kino w Trampkach Festiwal dla Dzieci i Młodzieży
Kiedy
9 czerwca 2019 (niedziela) g. 13:00
Gdzie
Kinoteka, Pl. Defilad 1 (mapa)
zamknij
Bilety
12 PLN
www.kinowtrampkach.pl
To wydarzenie jest częścią: Kino w Trampkach Festiwal dla Dzieci i Młodzieży

Bez grawitacji


Astronauta, który wiele lat spędził poza ziemią, wraca. Jest bezrobotny i próbuje odnaleźć się w nowej dla siebie rzeczywistości. Czy uda mu się dopasować? A może dopasowanie nie będzie konieczne, bo odkryje własną drogę?

Dzień gniewu


Młody chłopak stoi przed wyzwaniem. Podczas koncertu przypada mu rola pierwszych skrzypiec w orkiestrze symfonicznej. Staje przed dyrygentem i publicznością, ale dostrzega coś, co budzi jego duży niepokój. Czy uda mu się pokonać strach i zagrać bez fałszu?

Port


Heijplaat to kolonia robotnicza w nadmorskiej dzielnicy Rotterdamu. Ludzie różnych narodowości i kultur mieszkają tu od początku XX wieku. Max, Emre, Yash, David i Hilson są pięcioma nierozłącznymi przyjaciółmi. Wszyscy dorastali w Holandii, chociaż ich rodziny pochodzą z Turcji, Surinamu, Syrii i Chin. W dzielnicy przemysłowej nie ma zbyt wielu miejsc do zabawy dla dzieci, ale grupa przyjaciół znajduje plac zabaw między kontenerami i statkami.

Potworna opowieść


Ośmioletni Jonathan panicznicznie boi się ciemności. Będzie jednak musiał pokonać swój lęk. Ojciec zabiera go na wycieczkę do ciemnego lasu. Rozbijają obóz. Coś jednak idzie nie tak i ojciec zostaje poważnie ranny. Jonathan będzie musiał przezwyciężyć swoje strachy i stanąć na wysokości zadania, żeby uratować tatę.

Wspinaczka


Marcel i Andrezj to legendarna para alpinistów. Byli pierwszymi, którzy pokonali najwyższe i najtrudniejsze szczyty. Pomimo różnych temperamentów tworzą świetny zespół. Marcel jest w ich teamie liderem, podczas gdy Andrezj zawsze odgrywa rolę drugorzędną. Teraz stoją przed największym wyzwaniem – dotarcia na dziewiczy szczyt najwyższej góry. Aby to osiągnąć, będą musieli pokonać wiele przeszkód, doświadczyć trudów i zbudować na nowo zaufanie do siebie nawzajem.

Z miłości do kina


W małej wiosce mieszka prawdziwy miłośnik kina, któremu nie jest dane dostać się do wiejskiej świetlicy, żeby obejrzeć ulubione filmy z kaset VHS. Jemu jednak wystarczy tylko dźwięk i możliwość usłyszenia głosu ulubionych aktorów. Chłopak nasłuchuje filmów pod oknem świetlicy. Pewien zbieg wypadków powoduje, że możliwość oglądania filmów w świetlicy stanie pod znakiem zapytania. Czy chłopakowi uda się uratować swoją największą miłość i czy będzie mógł wreszcie zobaczyć obraz?

źródło: organizator