Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Avant Tout" Lenka Vegnerová & Company - 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu
Kiedy
8 czerwca 2019 (sobota) g. 19:00
Gdzie
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy - Scena Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22 (mapa)
zamknij
Cena
20 zł - 40 zł
www.mimefestival.pl/
To wydarzenie jest częścią: 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

„Dziennik dziewięciomiesięcznej podróży"

Wyobraźmy sobie teraz, że nasze najwcześniejsze wspomnienia sięgać mogłyby wstecz aż do momentu, w którym pojawiamy się na tym świecie lub jeszcze wcześniej... wszystko, co zapomnieliśmy lub do czego nie przykładaliśmy żadnej wagi, mogłoby, innymi słowy, stać się źródłem nieuświadomionej mądrości i instynktownej energii.

Stańmy się na czas jednego występu dziećmi, zadajmy sobie następujące pytanie: „Czy pociąg przyjeżdża na stację kolejową w Pradze, czy też może praska stacja przybywa na spotkanie pociągu?” Dla małej Manon.

Proszę, by wszyscy dorośli wybaczyli mi, że ofiarowałem swój występ dziecku. Mam ku temu dobry powód – ta dziewczynka jest najodważniejsza i najbardziej śmiała ze wszystkich. Wszystkie dzieci pewnego dnia dorosną, ale nie wszystkie zapamiętają, że kiedyś były dziećmi.

Tak więc poprawiam treść mojej dedykacji: dla przyszłej, dorosłej Manon.

Opowiem Wam teraz starą historię, tak starą że nie pamiętam nawet, czy opowiada ona o Tobie czy o mnie. Historia ta składa się z niewielkich fragmentów, które są jak czubek góry lodowej wystający na powierzchnię, podczas gdy reszta na zawsze pozostaje ukryta przed naszymi oczami, w miejscu gdzie spotyka się widzialna i niewidzialna część każdego z nas.

W samym centrum tego uniwersum znajduje się opuszczona, rozległa bawełniana równina, gdzie życie jest pełne nieprzewidzianych wydarzeń. Mieszkańcy tej równiny wspólnie biorą udział w dziewięciomiesięcznej podróży, ale żaden z nich nie może być pewien, czy da sobie radę z wyprawą.

Mieszkańców jest w sumie czworo – dziecko przyszłości, które urodzi się jeden raz, tata, mama i przewodnik, którego zwykle nazywa się małym księciem.

Dziecko wybierające się w świat nie jest pewne, czy przetrwa swoją małą śmierć, jego rodzice nie są pewni, czy są przygotowani na ten moment swojego życia ani czy małemu księciu wystarczy czasu, by przekazać na czas wiadomości, jakie ma dla obojga swoich rodziców.

Lionel Ménard

źródło: organizator