Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Lato w Mieście w DK Zacisze: Kraina LEGO i Robotyka
Kiedy
24 czerwca (poniedziałek) - 28 czerwca 2019 g. 07:30 - 16:30
Gdzie
Dom Kultury "Zacisze", ul. Blokowa 1 (Dojazd komunikacją ZTM przystanek Tużycka: 140, 190, 340, 728, 512.) (mapa)
zamknij
Bilety
Karnet: 275 zł.
zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/lato-w-miescie-kraina-lego-i-robotyka
DK Zacisze
DK Zacisze

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.

Zapraszamy na Lato w Mieście i Budowanie Lego City. Wspólnie zaprojektujemy i zbudujemy miasta bogate w służby ratownicze i udogodnienia cywilizacji. Pojawią się również elementy Lego Robotyki – WeDo oraz Lego gry planszowe i zabawy ruchowe.
Podczas tygodniowych półkolonii będziemy zdobywać wiedzę i umiejętność budownicze na bazie klocków Lego. Puścimy wodze fantazji i kreatywnie zaszalejemy. Poznamy ponadto tajniki wiedzy technicznej i programowania na bazie zestawów Lego Robotów WeDo. Zaprojektujemy wielkie LegoMiasto.

1 DZIEŃ City – straż pożarna. Powstaną remizy strażackie oraz ulice, po których będą poruszały się wozy gaśnicze. Poznamy zasady akcji ratowniczych w wieżowcach. Wszystko – poza pożarem – będzie bardzo realistyczne.

2 DZIEŃ Powstanie miasto przemysłowe. Będą fabryki, banki ze skarbcami, domy handlowe. Będzie komisariat, samochody i motory policyjne. A ku przestrodze zbudujemy więzienie na trudnodostępnej wyspie.

3 DZIEŃ Chwila odpoczynku od szybkich akcji. Pojawią się podróże. Zbudujemy dużą stację kolejową oraz pociągi osobowe. Powstaną pociągi towarowe, bocznice i semafory.
4 DZIEŃ Ratownik medyczny to bardzo ważna osoba. W tym dniu wybudujemy szpitale oraz ambulanse z całym sprzętem medycznym.

5 DZIEŃ Ostatniego dnia naszej Lego przygody wybudujemy największy i najnowocześniejszy Port Lotniczy wraz z samolotami. Będzie to Boeing 747, samoloty wojskowe przeznaczone do przewozu sprzętu oraz małe awionetki.

źródło: DK Zacisze


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową dzielnicy Targówek Miasta Stołecznego Warszawy