Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


To Be Real #2 - performans w CSW Zamek Ujazdowski
Kiedy
31 sierpnia 2019 (sobota) g. 19:00
Gdzie
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2 (mapa)
zamknij
u-jazdowski.pl/program/perfo/to-be-real-2
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem

To Be Real, performatywno-muzyczny program U–jazdowskiego, przygląda się kulturze klubowej i jej emancypacyjnemu potencjałowi, bada związki polityki, życia nocnego i sztuki współczesnej od queerowych korzeni tanecznej muzyki elektronicznej w latach 70. XX wieku po niedawne techno-protesty na ulicach światowych metropolii. Czym jest taniec dla wolności i dlaczego teraz potrzebujemy go bardziej niż kiedykolwiek?
Przeszłość kultury klubowej można postrzegać jako historię budowania wspólnoty opartej na radykalnej akceptacji inności oraz testowaniu relacji odmiennych od tych związanych z ideologią dominującą w normatywnych społeczeństwach. Dzisiaj artyści, DJ-e, producenci, organizatorzy zaangażowani w klubowy aktywizm dążą nie tylko do przekształcenia sceny klubowej w bezpieczne miejsce, zwalczając seksizm, rasizm, trans- czy homofobię na imprezach i w samych jej strukturach, ale również do wykorzystania jej jako narzędzia politycznej mobilizacji i oporu.

Przy drugiej edycji To Be Real współpracować będą: Zuzanna Czebatul, mieszkająca w Berlinie artystka wizualna, Marc Hunziker, artysta wizualny, twórca instalacji i sytuacji performatywnych z Zurychu oraz DJ-ski kolektyw Syntetyk z Warszawy. Podczas trzytygodniowej rezydencji stworzą wydarzenie, w którego centrum znajdą się ciała tańczące wspólnie do muzyki elektronicznej. Przestrzenie instytucji sztuki zamienią się w taneczny parkiet, zgodnie z tradycją Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie w latach 90. odbywały się warszawskie rave’y.

To Be Real powstaje w ramach Roku Antyfaszystowskiego. Projekt będzie się składał z trzech wydarzeń, tworzonych przez trzy zespoły artystów. Część performatywną zamknie program dyskursywny – warsztaty, spotkania i dyskusje – który zaplanowany jest na wiosnę 2020 roku.

źródło: CSW Zamek Ujazdowski