Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Ogród Łazienkowski
Kiedy
2 września 2019 (poniedziałek) g. 10:00 - 16:00 (pomiędzy godzinami: 10.00 - 16.00.)
Gdzie
Muzeum Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1 (mapa)
zamknij
www.lazienki-krolewskie.pl/pl/edukacja/programy-dla-przedszkoli-i-szkol/szkoly-klasy-1-3/szkoly-klasy-i-iii-ogrod-lazienkowski
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem

Czy Łazienki Królewskie są parkiem miejskim? Jakie tajemnice skrywają ogrody i pałace letniej rezydencji ostatniego króla Rzeczypospolitej Stanisława Augusta? Czy znajdziemy tu interesującą florę i faunę? Sprawdźmy to, wyruszając na wspólny spacer po zabytkowym łazienkowskim ogrodzie. W historycznej przestrzeni ogrodowej poznamy zasady poruszania się z mapą oraz korzystania z lornetki i kompasu, a także wskazywania kierunków świata. Poznamy genezę i historię łazienkowskiego ogrodu, dowiemy się również, jakie gatunki roślin się w nim znajdują i jakie zwierzęta go zamieszkują.

Punkt z podstawy programowej
Program zawiera punkty z podstawy programowej w zakresie edukacji przyrodniczej; omawiane są charakterystyczne formy terenu, składniki przyrody, charakterystyczne miejsca, interesujące pomniki, zabytki, tereny rekreacyjne; uczniowie rozpoznają w swoim otoczeniu popularne gatunki roślin i zwierząt.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony przy opisie lekcji na stronie www, poprzez adres mailowy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl oraz pod numerem telefonu 22 50 60 183 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.00).

Termin:
data do uzgodnienia.
Pomiędzy godzinami: 10.00-16.00.

Koszt:
12 zł za osobę, dla opiekunów wstęp bezpłatny.

Czy wydarzenie spełnia kryterium dostępności
TAK. W przypadku uczniów słabowidzących i niewidomych istnieje możliwość zapewnienia audiodeskrypcji na żywo oraz wykorzystania artefaktów, materiałów edukacyjnych i obiektów przeznaczonych do poznawania przez dotyk. W przypadku uczniów słabosłyszących i niesłyszących istnieje możliwość zapewnienia tłumaczenia na Polski Język Migowy. Lekcje mogą zostać dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Dostępność architektoniczna jest zróżnicowana w zależności od obiektu, w którym odbywają się zajęcia. O specjalnych potrzebach uczniów należy poinformować podczas rejestracji na lekcje.

Kontakt:
Emilia Waleryś, 22 50 60 183, edukacja@lazienki-krolewskie.pl