Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Gutenberg i jego wynalazki
Kiedy
2 września 2019 (poniedziałek) g. 09:30
Gdzie
zamknij
Cena
10 zł - 120 zł
wilanow-palac.pl/strona/3/warsztaty_rekonstrukcyjne.html#content
Gutenberg i jego wynalazki
Gutenberg i jego wynalazki

Zobacz w serwisie


Na czym polega drukowanie i jakie były jego początki? Jak wyglądały „drukarki” przed XV wiekiem? Ile trwało powstawanie tekstu? Uczniowie wysłuchają opowieści o historii druku, Janie Gutenbergu i jego wynalazkach. Dowiedzą się jak wynalazek zmienił życie ludzi w dawnych czasach. Uczestnicy wcielą się takze w rolę zecera i sporóbują złożyć własne teksty. Zapoznają się także z działaniem prasy drukarskiej, którą wprawią w ruch.

Punkt z podstawy programowej
Warsztat zawiera elementy z podstawy programowej w obszarze historycznym. Uczeń rozpoznaje i charakteryzuje największe osiągnięcia Jana Gutenberga.

Czym program się wyróżnia
Zajęcia w interesujący sposób pokazują wieloaspektowe konsekwencje kulturowe wynalazku Gutenberga. Pozwalają też inaczej spojrzeć na dzieło Marka Zuckerberga - Facebook. Są pomostem przerzuconym między historią a współczesnością.

Termin:
Data do uzgodnienia. Wtorki i środy od godz. 9.30. Ostatnie zajęcia musza zakończyć się godzinę przed zamknięciem pałacu.

Koszt:
Bilet od osoby —10 zł, grupowy 120 zł.

Czy wydarzenie spełnia kryterium dostępności
Słabosłyszący, niesłyszący - TAK, dostępność tłumacza migowego po uprzednim poinformowaniu w trakcie rezerwowania zajęć edukacyjnych. Osoby poruszające się na wózku - NIE. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną - TAK, osoby ze spektrum autyzmu - TAK, osoby słabowidzące - TAK.

Dodatkowe informacje związane z logistyką i infrastrukturą
Możliwość skorzystania z parkingu rowerowego przy budynku wartowni. Bezpośrednio spod Rotundy do pętli Wilanów dojeżdżają autobusy: 519, 131. Można też skorzystać z linii metra M1 i ze stacji METRO CENTRUM dojechać do stacji METRO WILANOWSKA a następnie skorzystać z autobusów linii: 200, 251,139. Możliwość połączenia komunikacyjnego z metra linii M1 ze stacji MERTRO CENTRUM do METRO SŁUŻEW a następnie skorzystania z autobusów linii 317. Możliwość skorzystania z parkingu dla autokarów (dojazd do parkingu od ulicy Cendrowskiego).

Kontakt:
Koordynator Biura rezerwacji - Magdalena Borowczak: bilety@muzeum-wilanow.pl, +48 22 5442 850 (pon.–pt., godz. 9–16). Joanna Zientek -
Programy rekonstrukcji historycznej, jzientek@muzeum-wilanow.pll

Należy skontaktować się z Biurem rezerwacji mailowo lub telefonicznie: bilety@muzeum-wilanow.pl, +48 22 5442 850 (pon.–pt., godz. 9–16).