Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Świat filtrującej dafni
Kiedy
2 września 2019 (poniedziałek) g. 09:30 - 15:00
Gdzie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 (mapa)
zamknij
Cena
10 zł - 120 zł
wilanow-palac.pl/lekcje_i_warsztaty_przyrodnicze.html
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem
Świat filtrującej dafni
Świat filtrującej dafni

Dlaczego woda zmienia kolor? Czym jest cyklomorfoza? Gdzie żyją dafnie? Czy wodny skorpion jest niebezpieczny? Co to jest pH? Zapraszamy na niesamowity warsztat poświęcony mikroorganizmom wodnym! Podczas zajęć wyposażeni w filtr wodny, mikroskopy i pH-metry zbadamy właściwości fizyko-chemiczne Jeziora Wilanowskiego i nauczymy się rozpoznawać jego drobnych mieszkańców.

Czym program się wyróżnia
Warsztaty wyróżnia możliwość prowadzenia obserwacji niewielkich mieszkańców Jeziora Wilanowskiego z użyciem mikroskopów. Korzystając z pH-metrów i filtrów wodnych dzieci mogą badać wpływ warunków fizykochemicznych na organizmy żywe.

Punkt z podstawy programowej
Warsztat spełnia wymogi podstawy programowej w obszarze biologii środowiskowej i ochrony przyrody. Uczeń prowadzi obserwacje mikroskopowe stawonowgów. Uczy się interpretować zależności pomiędzy odczynem pH wody a różnorodnością biologiczną zbiorników wodnych. Analizuje zależności pokarmowe. Rozumie i wyjaśnia zjawisko zakwitu wód.

Czy wydarzenie spełnia kryterium dostępności
Słabosłyszący, niesłyszący - TAK, dostępność tłumacza migowego po uprzednim poinformowaniu w trakcie rezerwowania zajęć edukacyjnych. Osoby poruszające się na wózku - NIE. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną - TAK, osoby ze spektrum autyzmu - TAK, osoby słabowidzące - TAK.

Dodatkowe informacje związane z logistyką i infrastrukturą
Możliwość skorzystania z parkingu rowerowego przy budynku wartowni. Bezpośrednio spod Rotundy do pętli Wilanów dojeżdżają autobusy: 519, 131. Można też skorzystać z linii metra M1 i ze stacji METRO CENTRUM dojechać do stacji METRO WILANOWSKA a następnie skorzystać z autobusów linii: 200, 251,139. Możliwość połączenia komunikacyjnego z metra linii M1 ze stacji MERTRO CENTRUM do METRO SŁUŻEW a następnie skorzystania z autobusów linii 317. Możliwość skorzystania z parkingu dla autokarów (dojazd do parkingu od ulicy Cendrowskiego).

Termin:
Data do uzgodnienia:
godziny: 9:30—11:00, 11:30 —13:00, 13:30—15:00.

Koszt:
Bilet od osoby — 10 zł, grupowy 120 zł.

Kontakt:
Koordynator Biura rezerwacji - Magdalena Borowczak: bilety@muzeum-wilanow.pl, +48 22 5442 850 (pon.–pt., godz. 9–16). Programy przyrodnicze dla grup zorganizowanych - Marta Poławska, mpolawska@muzeum-wilanow.pl

Ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 02-958 Warszawa. Numer kontaktowy i mail do Biura rezerwacji: bilety@muzeum-wilanow.pl, +48 22 5442 850 (pon.–pt., godz. 9–16).