Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Świat filtrującej dafni
Kiedy
2 września 2019 (poniedziałek) g. 09:30 - 15:00
Gdzie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 (mapa)
zamknij
Cena
10 zł - 120 zł
wilanow-palac.pl/lekcje_i_warsztaty_przyrodnicze.html
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem
Świat filtrującej dafni
Świat filtrującej dafni

Zobacz w serwisie


Dlaczego woda zmienia kolor? Czym jest cyklomorfoza? Gdzie żyją dafnie? Czy wodny skorpion jest niebezpieczny? Co to jest pH? Zapraszamy na niesamowity warsztat poświęcony mikroorganizmom wodnym! Podczas zajęć wyposażeni w filtr wodny, mikroskopy i pH-metry zbadamy właściwości fizyko-chemiczne Jeziora Wilanowskiego i nauczymy się rozpoznawać jego drobnych mieszkańców.

Czym program się wyróżnia
Warsztaty wyróżnia możliwość prowadzenia obserwacji niewielkich mieszkańców Jeziora Wilanowskiego z użyciem mikroskopów. Korzystając z pH-metrów i filtrów wodnych dzieci mogą badać wpływ warunków fizykochemicznych na organizmy żywe.

Punkt z podstawy programowej
Warsztat spełnia wymogi podstawy programowej w obszarze biologii środowiskowej i ochrony przyrody. Uczeń prowadzi obserwacje mikroskopowe stawonowgów. Uczy się interpretować zależności pomiędzy odczynem pH wody a różnorodnością biologiczną zbiorników wodnych. Analizuje zależności pokarmowe. Rozumie i wyjaśnia zjawisko zakwitu wód.

Czy wydarzenie spełnia kryterium dostępności
Słabosłyszący, niesłyszący - TAK, dostępność tłumacza migowego po uprzednim poinformowaniu w trakcie rezerwowania zajęć edukacyjnych. Osoby poruszające się na wózku - NIE. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną - TAK, osoby ze spektrum autyzmu - TAK, osoby słabowidzące - TAK.

Dodatkowe informacje związane z logistyką i infrastrukturą
Możliwość skorzystania z parkingu rowerowego przy budynku wartowni. Bezpośrednio spod Rotundy do pętli Wilanów dojeżdżają autobusy: 519, 131. Można też skorzystać z linii metra M1 i ze stacji METRO CENTRUM dojechać do stacji METRO WILANOWSKA a następnie skorzystać z autobusów linii: 200, 251,139. Możliwość połączenia komunikacyjnego z metra linii M1 ze stacji MERTRO CENTRUM do METRO SŁUŻEW a następnie skorzystania z autobusów linii 317. Możliwość skorzystania z parkingu dla autokarów (dojazd do parkingu od ulicy Cendrowskiego).

Termin:
Data do uzgodnienia:
godziny: 9:30—11:00, 11:30 —13:00, 13:30—15:00.

Koszt:
Bilet od osoby — 10 zł, grupowy 120 zł.

Kontakt:
Koordynator Biura rezerwacji - Magdalena Borowczak: bilety@muzeum-wilanow.pl, +48 22 5442 850 (pon.–pt., godz. 9–16). Programy przyrodnicze dla grup zorganizowanych - Marta Poławska, mpolawska@muzeum-wilanow.pl

Ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 02-958 Warszawa. Numer kontaktowy i mail do Biura rezerwacji: bilety@muzeum-wilanow.pl, +48 22 5442 850 (pon.–pt., godz. 9–16).