Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Przy królewskim stole
Kiedy
2 września 2019 (poniedziałek) g. 09:30 - 14:30
Gdzie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 (mapa)
zamknij
Cena
15 zł - 400 zł
wilanow-palac.pl/warsztaty_rekonstrukcyjne.html
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem
Przy królewskim stole
Przy królewskim stole

Jakie potrawy pojawiały się na królewskim stole i które z nich były ulubionymi przysmakami władcy? Jak przygotowywano uczty? Jakie zasady savoir-vivre’u obowiązywały przy stole w XVII w.? Zapraszamy na warsztaty kulinarne połączone z elementami kultury stołu, na których przybliżymy kuchnię króla Jana III. Pod okiem profesjonalnych kucharzy oraz z pomocą edukatorów kulinarnych przygotujemy królewskie dania według przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich. Na koniec przygotujemy stół i zasiądziemy do wspólnej uczty.

Czym program się wyróżnia
Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się, co jadał król Jan III, a także przygotują dania, które mogły się pojawić na stole naszego władcy. Przy degustacji porozmawiamy o savoir-vivrze obowiązującym w XVII wieku.

Punkt z podstawy programowej
Warsztat spełnia wymogi podstawy programowej w obszarze matematycznym. Podczas zajęć uczeń waży i używa określeń: kilogram, dekagram, gram, tona. Odmierza płyny; używa określeń: litr, pół litra, ćwierć litra. W obszarze edukacji społecznej uczeń poznaje historyczne ciekawostki dotyczące regionu, kraju, wyróżniając w nich postaci fikcyjne i realne. Uczeń rozumie, poznaje i wyjaśnia znaczenie wybranych zwyczajów i tradycji polskich.

Termin:
Od poniedziału do środy 9:30—11:00; 13:00—14:30.
Data do uzgodnienia.

Koszt:
Bilet od osoby —15 zł, grupowy 400 zł.

Czy wydarzenie spełnia kryterium dostępności
Słabosłyszący, niesłyszący - TAK, dostępność tłumacza migowego po uprzednim poinformowaniu w trakcie rezerwowania zajęć edukacyjnych. Osoby poruszające się na wózku - NIE. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną - TAK, osoby ze spektrum autyzmu - TAK, osoby słabowidzące - TAK.

Dodatkowe informacje związane z logistyką i infrastrukturą
Możliwość skorzystania z parkingu rowerowego przy budynku wartowni. Bezpośrednio spod Rotundy do pętli Wilanów dojeżdżają autobusy: 519, 131. Można też skorzystać z linii metra M1 i ze stacji METRO CENTRUM dojechać do stacji METRO WILANOWSKA a następnie skorzystać z autobusów linii: 200, 251,139. Możliwość połączenia komunikacyjnego z metra linii M1 ze stacji METRO CENTRUM do METRO SŁUŻEW a następnie skorzystania z autobusów linii 317. Możliwość skorzystania z parkingu dla autokarów (dojazd do parkingu od ulicy Cendrowskiego).

Kontakt:
Koordynator Biura rezerwacji - Magdalena Borowczak: bilety@muzeum-wilanow.pl, +48 22 5442 850 (pon.–pt., godz. 9–16). Martyna Przedpolewska - Rekonstrukcja historyczna i kulinarna mprzedpolewska@muzeum-wilanow.pl

Ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 02-958 Warszawa. Numer kontaktowy i mail do Biura rezerwacji: bilety@muzeum-wilanow.pl, +48 22 5442 850 (pon.–pt., godz. 9–16).