Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Ceramiczne piecuchy
Kiedy
2 września 2019 (poniedziałek) g. 09:30 - 15:00
Gdzie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 (mapa)
zamknij
Cena
10 zł - 120 zł
wilanow-palac.pl/lekcje_i_warsztaty_historyczne.html
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem
Ceramiczne piecuchy
Ceramiczne piecuchy

Wybierzemy się do krainy pięknych przedmiotów, które uwielbiają wygrzewać się w piecach, dlatego nazywamy je ceramicznymi piecuchami! To wyroby z biskwitu, fajansu, kamionki, majoliki i porcelany. Nauczymy się je rozpoznawać i dowiemy się w jakich okolicznościach Europejczycy nauczyli się produkować porcelanę. W drugiej części zajęć przeniesiemy się w czasie do warsztatów tegelbakkerij, aby poznać techniki zdobienia fajansowych płytek. Ozdobimy flizę i zaprojektujemy znak własnej manufaktury.

Czym program się wyróżnia
Warsztaty są okazją do poznania techniki tegelbekkerij, spróbowania swoich sił w trudnej sztuce zdobienia fliz ceramicznych oraz zaprojektowania znaku własnej manufaktury.

Punkt z podstawy programowej
Program spełnia wymogi podstawy programowej w obszarze plastycznym: uczniowie doskonalą własne umiejętności plastyczne takie jak ekspresja twórcza przejawiająca się w działaniach indywidualnych i zespołowych.

Termin:
Data do uzgodnienia.
Zajęcia odbywają się w godzinach 9:30—11:00, 11:30 —13:00, 13:30—15:00.

Koszt:
Bilet od osoby —10 zł, grupowy 120 zł.

Czy wydarzenie spełnia kryterium dostępności
Słabosłyszący, niesłyszący - TAK, dostępność tłumacza migowego po uprzednim poinformowaniu w trakcie rezerwowania zajęć edukacyjnych. Osoby poruszające się na wózku - TAK, jeśli zajęcia odbywają się w Sypialni Pani. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną - TAK, osoby ze spektrum autyzmu - TAK, osoby słabowidzące - TAK.

Dodatkowe informacje związane z logistyką i infrastrukturą
Możliwość skorzystania z parkingu rowerowego przy budynku wartowni. Bezpośrednio spod Rotundy do pętli Wilanów dojeżdżają autobusy: 519, 131. Można też skorzystać z linii metra M1 i ze stacji METRO CENTRUM dojechać do stacji METRO WILANOWSKA a następnie skorzystać z autobusów linii: 200, 251,139. Możliwość połączenia komunikacyjnego z metra linii M1 ze stacji METRO CENTRUM do METRO SŁUŻEW a następnie skorzystania z autobusów linii 317. Możliwość skorzystania z parkingu dla autokarów (dojazd do parkingu od ulicy Cendrowskiego).

Kontakt:
Koordynator Biura rezerwacji - Magdalena Borowczak: bilety@muzeum-wilanow.pl, +48 22 5442 850 (pon.–pt., godz. 9–16). Małgorzata Ziemińska -
Programy historyczne dla grup zorganizowanych i programy dla seniorów, mzieminska@muzeum-wilanow.pl