Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Spotkanie autorskie z Radosławem Wiśniewskim w Stacji Muranów
Kiedy
28 września 2019 (sobota) g. 17:00
Gdzie
Stacja Muranów, ul. Andersa 13 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny

1 sierpnia, w 75 rocznicę Powstania Warszawskiego na Wolnych Lekturach została opublikowana książka Palimpsest Powstanie. Radosław Wiśniewski unika suchych opracowań, wyliczeń poległych, a oprócz historii bohaterów widzi przede wszystkim historie ludzi, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach. Przypomina losy niszczonego miasta i rekonstruuje historie tych osób, o których wiadomo niewiele. W narrację wplata własne doświadczenia, przez to utwór jest bardzo osobisty, unikalny i pełen emocji. Książka powstała z notek publikowanych przez autora na Facebooku w 2018 roku, od sierpnia do października, przez 63 dni, przez które trwało Powstanie. Redaktorem historycznym książki jest Artur Wodzyński, a merytorycznym – Paweł Kozioł. Książka została wzbogacona ilustracjami stworzonymi przez Tomasza Bohajedyna. Publikacja dostępna jest na Licencji Wolnej Sztuki 1.3.

Radosław Wiśniewski to poeta, krytyk literacki; współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Red.” (2006-2012). Autor sześciu indywidualnych i dwóch wydanych wspólnie z Dariuszem Pado książek poetyckich. Współzałożyciel i aktywny członek działającej w Brzegu grupy poetyckiej Stowarzyszenie Żywych Poetów. Był jednym z głównych twórców wydawanego przez tę grupę w latach 1998-2004 artzinu „BregArt”, w latach 2002-2003 był stałym współpracownikiem pisma „Undergrunt”, w latach 2000-2001 naczelny i jedyny redaktor „Informatora Kulturalnego Opolszczyzny”. Jest laureatem wielu wyróżnień i nagród literackich, między innymi Literackiej Nagrody Młodych im. Marka Jodłowskiego (1999), Ogólnopolskiej Literackiej Nagrody Młodych warszawskiego oddziału ZLP (1999), a także Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla animatorów kultury (2008); stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2004 oraz 2016 w kategorii literatura.

źródło: Fundacja Nowoczesna Polska


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy