Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Wystawa: #zostańwgalerii - HOSgallery
Kiedy
14 maja 2020 (czwartek) - 13 czerwca 2020 g. 12:00 - 19:00
Gdzie
zamknij
Bilety
wstęp wolny

W ostatnich tygodniach tempo naszego życia zwolniło. Przedefiniowaliśmy wiele pojęć, zmieniliśmy nasze zwyczaje i adaptowaliśmy sposoby codziennego funkcjonowania do przymusowego pozostania w domowym zaciszu. Zmiany, które zaszły wokół nas niepostrzeżenie wpłynęły również na naszą percepcję świata.

Po tygodniach obcowania ze sztuką za pomocą monitora, HOS gallery zaprasza do kontaktu na żywo z wybranymi pracami z kolekcji. Niechaj to będzie prawdziwa interakcja, zasadzająca się na budowanej przez długi czas tęsknocie, na celebrowaniu zmysłów pobudzonych niecodzienną sytuacją ostatnich tygodni.

W okresie kwarantanny nauczyliśmy się celebrować małe rzeczy, doceniać piękno codziennych rytuałów. Zapewne wielu z nas dokładnie przestudiowało fakturę ścian w naszych czterech kątach i na pamięć znamy każdy zaciek, zabrudzenie. Przez długi czas z nadzieją i niepokojem nasłuchiwaliśmy dźwięków dobiegających zza okna - sygnałów nadchodzącej wiosny. Powietrze nigdy nie pachniało piękniej niż w trakcie pierwszego spaceru po długim niewychodzeniu z domu.
Pielęgnujmy ten stan i nie dążmy do ponownego przeciążenia zmysłów nadmiarem bodźców i presją „nadrabiania zaległości”. Nie obwiniajmy się i nie przynaglajmy do „powrotu do normalności”, a raczej przyjmijmy ostatnie doświadczenia ze spokojem i świadomością, że paradoksalnie kryje się w nich korzyść dla naszej wrażliwości.

HOS gallery wraz z wystawą #zostańwgalerii zaprasza do rozsądnego korzystania z możliwości opuszczenia własnych czterech kątów. Potraktujmy wytyczne dotyczące liczby osób w przestrzeni publicznej jako niepowtarzalną okazję do bezpośredniego kontaktu ze sztuką. W każdej sali będzie miejsce, gdzie będziecie mogli się rozgościć i spędzić czas w nowym otoczeniu.

Każda osoba otrzyma okazję indywidualnego lub rodzinnego obcowania z wybranymi pracami kolekcji HOS gallery: Przemka Mateckiego, Leona Tarasewicza, Tomasza Tatarczyka, Irminy Staś oraz reliefami Kai Wielowiejskiej.

Niewielka liczba prac oraz ich minimalistyczny charakter zapraszają do dokładniejszego oglądu; śledzenia duktu pędzla, niuansów barwnych oraz precyzji kompozycji.

Na miejscu będzie towarzyszyła Wam tylko jedna osoba, gotowa odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące zaprezentowanych prac, ale i porozmawiać ze wszystkimi zmęczonymi już społecznym dystansowaniem. Możecie też pomilczeć i zostać sami z sobą. Wraz z najbliższymi, czworonogiem wyjdźcie z domu i ruszcie do galerii. Już możecie. A my, jak nigdy, na Was czekamy.

WAŻNE:
- w galerii jednocześnie mogą przebywać tylko 4 osoby
- każda wizyta odbywa się według wytycznych pozwalających na zachowanie zasad bezpieczeństwa. Siedziska, klamki są regularnie dezynfekowane, pracownik galerii przebywa w maseczce, do dyspozycji gości są rękawiczki i płyn antybakteryjny

źródło: organizator