Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


XVII Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Kiedy
22 sierpnia (sobota) - 30 sierpnia 2020
Gdzie
Warszawa (różne lokalizacje)
zamknij
www.festiwalsingera.pl

Instytucje


W tym roku Warszawa Singera dostępna dla odbiorców kultury na całym świecie. Koncerty, spektakle i spotkania autorskie, również online ze względu na restrykcje związane z koronawirusem. Festiwal sięga po nowatorską formułę, dostosowaną do nowego stylu życia. Online i offline. Bogata oferta artystyczna – dostępna bardziej niż kiedykolwiek.

Koncerty i przedstawienia na żywo będą miały bardziej kameralny charakter niż w poprzednich latach. Główny plener wydarzeń festiwalowych przenosi się w tym roku z Placu Grzybowskiego do Centrum Praskiego Koneser. Koncerty i spektakle odbędą się na małych warszawskich scenach klubowych, Synagodze im. Nożyków, Scenie Letniej Teatru Żydowskiego oraz – tradycyjnie w Teatrze Kwadrat. Organizatorzy stawiają na kameralność z powodu obowiązujących zaostrzonych norm sanitarnych, ale też na transmisje internetowe, co sprawia, że wydarzenia festiwalowe będą w niemal każdym miejscu na świecie.

Festiwal zawsze proponował szerokie spektrum wydarzeń kulturalnych. Tak będzie również w tegorocznej edycji. W programie dużo kolorytu warszawskiego, przedwojennego, przypominającego genialnych żydowskich twórców ubiegłego stulecia. Dawne piosenki w porywających współczesnych interpretacjach, między innymi Jana Emila Młynarskiego i grupy Combo, w recitalu Moniki Chrząstowskiej, spektaklach kabaretowych aktorów Teatru Żydowskiego czy koncercie „Mieczysław Fogg – co nam zostało z tamtych” lat w wykonaniu Retro Orchestra.

Na tegorocznym Festiwalu zaprezentowany zostanie najnowszy projekt zespołu KROKE – „Nasza muzyka filmowa i teatralna” z repertuarem z niedawno wydanej płyty „Rejwach”. Znalazła się na niej muzyka do spektaklu Teatru Żydowskiego o tym samym tytule oraz kompozycje z filmów „El anonimo caronte” (reż. Toni Bestard), „Inland Empire” (reż. David Lynch), „Wszystko płynie” (reż. Edyta Turczanik) i „Kabaret Śmierci” (reż. Andrzej Celiński).

Szczegółowy program na www.festiwalsingera.pl i FB www.facebook.com/FestiwalSingera.

źródło: organizator


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy