Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Tymek Bryndal "Niezdolny ale leniwy" - wernisaż w Fundacji Atelier
Kiedy
25 września 2020 (piątek) g. 19:00 - 21:00
Gdzie
Fundacja Atelier, ul. Foksal 11 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
http://www.atelier.org.pl/331
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem
Plakat do wystawy
Plakat do wystawy

Wernisaż: 25 września godz. 19:00
Spotkanie: 30 września godz. 19:00
Warsztaty: 7 października godz. 18:00

Tymek Bryndal - urodzony w 1992 roku na peryferiach Toronto. Mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwent wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie po ukończeniu studiów pracował jako asystent w Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki. Laureat stypendium artystycznego miasta stołecznego Warszawy. W swojej twórczości porusza się na obrzeżach grafiki, video, rzeźby i performance'u. Ostatnimi czasy pasjonat kosmosu. Muzyk na stałe związany m.in. z zespołami Pokusa i ABBBA. Autor muzyki do spektakli teatralnych.

Fundacja Atelier prezentuje: pokolenie Y jest pierwszą z serii prezentacji artystów związanych z Fundacją Atelier organizowaną z okazji 30 rocznicy działalności Fundacji Atelier. Jesteśmy jedną z najstarszych warszawskich instytucji pozarządowych działających w obszarze edukacji kulturalnej. Od prawie 30 lat przygotowujemy młodzież do studiów artystycznych. Wielu naszych uczniów skończyło studia artystyczne w Polsce lub za granicą. Prezentują swój dorobek w Polsce i za granicą, aktywnie działają artystycznie i społecznie. Przyznają, że rzetelne podstawy, które otrzymali w Fundacji Atelier pozwoliły im skuteczniej realizować studenckie projekty co przełożyło się na ich późniejszą indywidualną twórczość. Prezentując wybranych artystów chcemy pokazać, że marzenie o byciu artystą może się spełnić i być źródłem zawodowej satysfakcji.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy