Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Wesoła wdówka" na dużym ekranie w Mazowieckim Teatrze Muzycznym
Kiedy
27 lutego 2021 (sobota) g. 19:00
Gdzie
Mazowiecki Teatr Muzyczny, ul. Jagiellońska 26 (mapa)
zamknij
Bilety
19 PLN
www.mteatr.pl

Zabawna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia bogatej wdowy Hanny Glawari, o której rękę i majątek toczy się skomplikowana gra. Premiera na deskach teatru odbyła się 13 września 2019 r. w Teatrze Palladium.

Teraz, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy premierę Teatralnego Seansu Kinowego spektaklu "Wesoła wdówka".

„Wesoła wdówka”, klasyczna operetka Franza Lehára do libretta Victora Léona oraz Leo Steina, po wiedeńskiej prapremierze w 1905 roku nie zebrała dobrych recenzji,a i publiczność nie była jej zbyt przychylna. Jednak bardzo szybku operetka zaczęła święcić triumfy na scenach Londynu, Paryża, Wiednia, Sztokholmu, Moskwy, a także Nowego Jorku. Wiele arii i duetów stało się prawdziwymi przebojami, jak choćby „Usta milczą, dusza śpiewa”. Śpiewali w niej najwięksi, od Marii Jeritzy, Kirsten Flagstad i Richarda Taubera, po Jana Kiepurę i Martę Eggerth.

Dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Wesołą wdówkę” przygotował Henryk Konwiński, reżyser operowy, choreograf, tancerz. Kierownictwo muzyczne powierzono Arifowi Dadashevowi, a scenografię Ireneuszowi Domagale. To artystyczne trio pracowało ze sobą nie po raz pierwszy.

Reżyser, przed teatralną premierą spektaklu zapowiedział, że „Wesoła wdówka” Mazowieckiego Teatr Muzycznego będzie „przedstawieniem dla dzisiejszych ludzi”. Z szacunkiem podszedł do tekstu klasycznego libretta, wydobywając z niego współczesne tematy. Uznany tancerz i choreograf w operetce podkreśli też jej walor ruchowy, podchodząc z dużą uwagą do scen baletowych.

W roli tytułowej wystąpiła Grażyna Brodzińska – pierwsza dama sceny operetkowej, o której Bogusław Kaczyński pisał, że „jak nikt inny potrafi wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem”.

źródło: organizator