Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Mój anioł ma skrzydło zielone" Kiry Gałczyńskiej - Książką Roku 2009
Kiedy
9 listopada 2010 (wtorek) g. 17:00
Gdzie
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
To wydarzenie jest częścią: Warszawska Premiera Literacka - Plebiscyt na Książkę Roku 2009
K.Gałczyńska \"Mój anioł ma skrzydło zielone\"
K.Gałczyńska "Mój anioł ma skrzydło zielone"

Uroczysty wieczór z okazji przyznania nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Kirze Gałczyńskiej za, wybraną w plebiscycie czytelników, bibliotekarzy i księgarzy Książką Roku 2009 – „Mój anioł ma skrzydło zielone”. Wydało ją Wydawnictwo Świat Książki. Jej fragmenty przypomni Krystyna Czubówna, a spotkanie uświetni koncert piosenek z tekstami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu zespołu Wyspy Dobrej Nadziei.

Ludzie odchodzą, wspomnienia pozostają... Rzecz o poszukiwaniu 'własnego świata, który miałby nas, przynajmniej w jakimś stopniu, skutecznie obronić przed całą głupotą współczesnego, polskiego życia. Wspomnieniowa książka znakomitej gawędziarki, napisana w formie dziennika pełnego anegdot i dygresji.

Opowieść o minionym świecie, zaludnionym przez ludzi mi bliskich, kiedyś kochanych albo tylko napotkanych na życiowych drogach, ale na tyle sugestywnych i ważnych, że moja pamięć zanotowała choćby cień tamtego zdarzenia - pisze autorka.
źródło: www.inbook.pl

Wśród uczestników plebiscytu rozlosowane zostaną Książki Roku!!!
Ogłoszony zostanie również Plebiscyt na Książkę 25-lecia Warszawskiej Premiery Literackiej!!!

Wyspy Dobrej Nadziei to polska grupa muzyczna, wykonująca poezję śpiewaną; są to przede wszystkim wiersze K.I. Gałczyńskiego, a także Edwarda Stachury, Jonasza Kofty, Włodzimierza Jasińskiego, a także Władysława Grabana, poety łemkowskiego. Wielokrotnie już nagradzany zespół powstał w 1995 roku, a pierwszym sukcesem była nagroda za muzykę do wiersza K.I.Gałczyńskiego „Cóżem winien”.

wspomnienia


Multimedia


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy