Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Niewidzialna wystawa" - poznaj świat niewidomych
Kiedy
10 grudnia 2011 (sobota) - 10 grudnia 2012 (data zamknięcia wystawy może ulec zmianie; wystawa czynna: pn-pt 12.00-20.00; sb, nd 10.00-20.00)
Gdzie
Millenium Plaza, Aleje Jerozolimskie 123a (mapa)
zamknij
Bilety
dni powszednie: dorośli 21 zł, studenci/emeryci 16 zł, rodzinny 57 zł, grupowy 13 zł; weekendy i święta: dorośli 25 zł, studenci/emeryci 22 zł, rodzinny 66 zł, grupowy 19 zł; rezerwacja: info@niewidzialna.pl, tel: +48 504 324 444
Cena
13 zł - 66 zł
niewidzialna.pl

Wydarzenia


"Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło…

Niewidzialna Wystawa w Warszawie to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, gdzie będziesz mógł wypróbować, jak to jest radzić sobie za pomocą dotyku, dźwięków i zapachów.

Zaufaj nam ślepo!

Jeśli przyjdziesz, zrozumiesz, jakie to uczucie żyć bez zmysłu dającego nam najwięcej informacji, bez wzroku i jak wtedy zwiększa się czułość pozostałych zmyslów.

Na wystawie niewidomi lub niedowidzący poprowadzą Cię w podróż, która zmieni Twoje życie.

Ciekawe?
Dziwne?
Obce?
A może naturalne?
Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy?

Niewidzialna Wystawa w Budapeszcie działa od 2007 roku i od tamtej pory odwiedziło ją kilkaset tysięcy osób. Licząc na podobny sukces, w 2011 roku otwarta została w Pradze jej czeska siostra Neviditelná Vystava, która stała się najpopularniejszym programem Pragi.

Na wystawie nasi goście pozyskują informacje za pomocą dotyku, słuchu i węchu oraz poczucia równowagi. W ten sposób mogą w nowej sytuacji, przy braku wzroku poznać nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi, ale również to, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny.

Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie świat widzących i niewidomych, i przez pozytywne przeżycia nauczyć nas, jak możemy im pomóc oraz, jak ich zrozumieć.

W niewidzialną podróż poprowadzą Cię niewidomi przez specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia, w których unikalne dźwięki i zapachy powiązane z miejscami sprawią, że weźmiesz udział w prawdziwie realistycznym przeżyciu.

Pokażemy Ci różne miejsca z życia wzięte, gdzie możesz doświadczyć jak należy się poruszać w wirze miejskim, jak zapłacić za kawę w barze oraz jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach.

Widziałeś już mówiący zegarek?
A maszynę do pisania brajlem?
A może mówiącą wagę?
Mówiący aparat do mierzenia ciśnienia?

W innej części Niewidzialnej Wystawy pokażemy Ci przedmioty i narzędzia, których używają niewidomi na codzień.

Pozwól, że pokażemy Ci, jak zmienia się świat wokół Ciebie i jak sam się zmieniasz!

Grupy wyruszają co 15 minut, w każdym terminie można zarezerwować miejsce dla 8 osób. Prosimy, przyjdź na miejsce 15 minut przed czasem, abyś miał czas na odebranie biletu oraz na wysłuchanie wszystkich potrzebnych informacji.

Na wystawie czekają na Ciebie wyjątkowe dźwięki, zapachy i doznania!

Na program przygotuj sobie półtorej godziny! 15-30 minut w części widzialnej i około 60 minut na niewidzialną wycieczkę.

Dobra rada! Załóż wygodne buty!

Program przeznaczony również dla dzieci od 8 roku życia!

Niewidzialna Wystawa Warszawa - Zaufaj ślepo!"

źródło: niewidzialna.pl


Multimedia