Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Art Fresh Festival 2012
Kiedy
11 marca 2012 (niedziela) g. 12:30 - 20:00 (w godz.11.30-12.30 za okazaniem zaproszeń)
Gdzie
Hotel Sheraton, ul. Bolesława Prusa 2 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
Plakat
Plakat

Trzecia edycja festiwalu organizowanego przez American Friends in Warsaw i Hotel Sheraton.
Wydarzenie ma na celu promocję młodej polskiej sztuki w środowisku obcokrajowców mieszkających na stałe w Polsce. Wystawa z możliwością zakupu prac artystów cieszyła się wielkim powodzeniem w zeszłym roku. Ponieważ ma ona charakter otwarty, przyszli na nią nie tylko obcokrajowcy ale także liczni warszawiacy.

To artystyczne wydarzenie, pomyślane jako festiwal sztuki, w swojej formie odnosi się do corocznych imprez organizowanych w amerykańskich miastach i przedmieściach, gdzie artyści prezentujący swoje dzieła nawiazują dialog z publicznością.

Będzie tu można zobaczyć, a zarazem i kupić bezpośrednio od artystów: malarstwo olejne, akwarele, rysunki, grafiki, fotografię artystyczną, rzeźbę we wszystkich jej formach, biżuterię, ręcznie malowany jedwab i wiele innych małych dzieł sztuki.

Niektórych artystów będzie można zobaczyć przy pracy, a inni będą prowadzić warsztaty dla dzieci. W czasie kiedy dzieci będą zajęte rysowaniem, dorośli będą mogli cieszyć się obcowaniem ze sztuką.

W AFF 3 weźmie udział 90 młodych artystów reprezentujących różne style, szkoły i środowiska artystyczne.

Dodatkową atrakcją będzie festiwal filmu animowanego Art Fresh Film Festival, który odbędzie się w sali Lizbona.Jeden z bardziej znanych reżyserów i tworców polskiej szkoly animacji, Marek Serafiński, przedstawi prace młodych gwiazd filmu eksperymentalnego i animowanego. Zapozna także swoich gości z najbardziej udanymi polskimi debiutami ostatnich lat.
A młodzi tworcy opowiedzą o swojej pracy oraz odpowiedzą na pytania.

Ponadto o godz. 12.00 (w Sali Lisbona) odbędzie się Spotkanie Poezji i Muzyki:
Ewa Herbich - poezja z nowego tomiku poezji Podwieczorek Życia
Katarzyna Kamer - wiolonczela

źródło: wiadomość nadesłana


Multimedia