Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Klub cmentarny" Ivana Menchela - w Teatrze Kwadrat
Kiedy
17 marca 2012 (sobota) g. 16:30
Gdzie
Teatr Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 (mapa)
zamknij
Bilety
bilety: 40, 60, 80 i 95 zł; wejściówki: 30
Cena
30 zł - 95 zł
www.teatrkwadrat.pl
źródło fot: Teatr Kwadrat
źródło fot: Teatr Kwadrat

Ivan Menchel (Cemetery Club)

reżyseria: Marcin Sławiński
scenografia: Wojciech Stefaniak

Ten, kto powiedział, że życie zaczyna się po trzydziestce okrutnie się pomylił. Prawdziwa jazda zaczyna się dopiero po pięćdziesiątce!

Dla trzech wdów (wyznania mojżeszowego) regularne wizyty na cmentarzu i odwiedziny zmarłych mężów to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. W końcu nikt tak cierpliwie nie wysłucha relacji z codziennych zakupów, lokalnych plotek i opisu szczegółowego braku jakichkolwiek planów na przyszłość, jak przyjaciółki. Dlatego zapewne, choć różnią się od siebie każdym, nawet najdrobniejszym elementem charakteru, wspomniane panie rytualnie umawiają się na wspólnych herbatkach, by ramię w ramię, radosnym krokiem udać się do pobliskiej nekropolii.

Ale na nieszczęście zeszłych już małżonków, w miejscu ich wiecznego odpoczywania pojawiają się czasem… żywi mężczyźni. A właściwie jeden konkretny. Sam, również wdowiec, najlepszy rzeźnik w okolicy, w niektórych kręgach kulturowych po prostu musi się stać partią wręcz idealną.

Kiedy między nim, a jedną z przyjaciółek, wywiązuje się płomienny romans, przyszłość „klubu cmentarnego”, którego rytuałom tak długo hołdowały, staje pod ogromnym znakiem zapytania. Przecież jednym rzeźnikiem raczej trudno się podzielić. A skoro nie można uszczęśliwić wszystkich, to może warto skutecznie pozbyć się kłopotu? Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną? A może nie warto walczyć o taki klub, którego połowa członków nie jest już w stanie podpisać listy obecności?

Bardzo dowcipna i jednocześnie wzruszająca historia czworga bohaterów. Przyjemny, niezapomniany wieczór spędzony w teatrze.
- Washington Journal

premiera: 13.01.2012


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy