Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Deszczowa Piosenka" - musical w Teatrze Roma - SYLWESTER 2012
Kiedy
30 grudnia 2012 (niedziela) g. 19:00
Gdzie
Teatr Muzyczny Roma, ul. Nowogrodzka 49 (mapa)
zamknij
Bilety
90 - 300 zł
Cena
90 zł - 300 zł
teatrroma.pl/index.php?p=shows&shows_id=45
Dostęp dla niepełnosprawnych
\"Deszczowa Piosenka\" - plakat
"Deszczowa Piosenka" - plakat

Z materiałów Organizatora:

"Musical Deszczowa Piosenka (Singin’ In The Rain) to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych.

Nakręcona w 1952 roku komedia należy do klasyki kina, zarówno dzięki temu, że wystąpił w niej niezapomniany Gene Kelly, ale także dzięki doskonałej swingowej muzyce i wielkim przebojom (poza legendarnym utworem tytułowym m.in. Beautiful Girl, You Are My Lucky Star).

Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood pod koniec lat 20. czyli w krytycznym dla branży okresie przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Główny bohater, Don Lockwood, to popularny gwiazdor, znany celebryta, ulubieniec pań. Młody, przystojny, energiczny i bogaty – Hollywoodzki amant. Jego ekranową partnerką jest piękna i seksowna gwiazda Lina Lamont, przed której zaborczością delikatnie się broni. Uczuciem obdarza natomiast skromną, aspirującą aktorkę, Kathy Selden, która marzy o karierze na scenach teatralnych. Przyjacielem głównego bohatera jest Cosmo Brown, muzykalny i wesoły - zaufany kumpel i współpracownik Dona. Losy tej czwórki śledzimy na planie filmowym . Wydarzeniom towarzyszy rywalizacja pomiędzy paniami oraz romans gwiazdora i debiutantki. Publiczność już od ponad pół wieku kocha w Deszczowej Piosence komizm sytuacyjny - perypetie bohaterów na planie filmowym i poza nim. No i oczywiście... samą Deszczową Piosenkę wykonywaną w strumieniach deszczu.


Reżyserem Deszczowej Piosenki jest dyrektor teatru – Wojciech Kępczyński, tłumaczem Daniel Wyszogrodzki, kierownictwo muzyczne objął Krzysztof Herdzin. Nad scenografią pracuje Boris Kudlicka. Za kostiumy odpowiada Dorota Kołodyńska, makijaże stworzy Sergiusz Osmański, a fryzury Jaga Hupało - cała trójka współpracowała niedawno przy produkcji familijnej „Aladyn Jr”. Zapowiada się kolejne musicalowe wydarzenie!


Teatr Muzyczny ROMA po raz kolejny zaprezentuje własną inscenizację musicalu (licencja non-replica).

Ta wesoła, roztańczona, kolorowa produkcja będzie także… mokra. Zatańczymy ją bowiem w strumieniach prawdziwego, jesiennego deszczu!"


Źródło: Teatr Roma