Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


XVII Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2013
Kiedy
5 października 2013 (sobota) - 12 października 2013
Gdzie
Warszawa (Instytut Teatralny, Pedagogium - Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Teatr Baj, Teatr Guliwer, Teatr Konsekwentny, Teatr Lalka, Teatr Powszechny, Teatr Rampa, Teatr Żydowski)
zamknij
Bilety
60-20 zł lub wstęp wolny
www.korczak-festival.pl

Wydarzenia

1 2 3 4 5 ... 7

Festiwal "Korczak" jest przeglądem przedstawień z różnych stron świata i rejonów Polski i okazją do spotkania ludzi Sztuki z dziećmi i młodzieżą. Wszystkie działania, spotkania i imprezy są skierowane do dzieci, młodzieży i nauczycieli, a mają na celu upowszechnianie edukacji kulturalnej w młodym pokoleniu Polaków i propagowanie edukacyjnej roli Teatru. W czasie trwania festiwalu, na scenach kilku warszawskich teatrów, będzie można zobaczyć zespoły teatralne m.in. z Niemiec, Włoch, Słowacji i Francji. Wszelkie bariery językowe będą usunięte.

Ten festiwal to ważne i potrzebne spotkanie tych wszystkich, którzy teatr dla dzieci i młodzieży uważają za wyjątkowo cenną formę kształtowania świadomości młodego człowieka. To radosna zabawa, ale i cenna nauka.

Z roku na rok Festiwal rozwija się i zmienia. Staje się coraz ważniejszym elementem życia kulturalnego Warszawy, a jego kolejne edycje przynoszą nowe wyzwania. Najważniejszym i niezmieniającym się przekonaniem wszystkich, którzy tej imprezie poświęcają czas i siły, jest przekonanie, że człowieka warto kształtować tak, aby chciał być osobowością twórczą, tak, aby nieustannie podejmował wysiłek samodzielnego myślenia. Brzmi to banalnie, ale stanowi fundament, bez którego ani nasz patron Janusz Korczak, ani kolejne pokolenia wychowawców i pedagogów nie zaczynały refleksji nad kształtowaniem społeczeństwa


Maciej Wojtyszko, Dyrektor Honorowy Festiwalu.


źródło: materiał nadesłany


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy