Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Kino w trampkach" Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży
Kiedy
26 września 2013 (czwartek) - 29 września 2013
Gdzie
Kino Iluzjon - Muzeum Sztuki Filmowej, ul. Narbutta 50a (Kinoteka, pl. Defilad 1) (mapa)
zamknij
www.kinowtrampkach.pl

Wydarzenia


"Kino w trampkach" to przedsięwzięcie, które ma promować inteligentne, pełne pasji i prowokujące do myślenia filmy dla młodziaków.

Ma być też miejscem spotkań towarzyskich, w którym dzieci i młodzież będą rozwijać swoje umiejętności społeczne, wzbogacające ich postrzeganie świata. Nabycie umiejętności właściwego „odczytania” filmu i oceny jego jakości jest równoznaczne z nabyciem wiedzy na temat standardów jakości dla wszystkich rodzajów mediów.

Podczas Festiwalu zostanie zaprezentowanych ponad 30 najlepszych filmów z ostatnich lat; nagradzanych przez dziecięce i profesjonalne jury na takich międzynarodowych festiwalach filmowych dla młodego widza, jak: Giffoni FF (Włochy), Zlin FF (Czechy), Cinekid (Holandia), TIFF Kids (Kanada), Oulu FF (Finlandia) czy specjalnej „młodej” sekcji Berlinale – Generation.

Wierzymy, że "Kino w trampkach" stanie się prawdziwym filmowym świętem młodych widzów, ich przyjaciół i rodziny. Będą mogli zobaczyć filmy, które w Polsce są niedostępne, a które robi się o nich i dla nich – na całym świecie.

Respektując potrzeby i różnorodność emocji oraz doświadczeń młodych ludzi na różnych etapach dorastania zaproponujemy filmy zarówno dla przedszkolaków, dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, dla młodzieży, która ją kończy, dla gimnazjalistów oraz dla tych tuż przed maturą.

Na program Festiwalu złożą się filmy dla następujących grup wiekowych:
Przedszkole (3,4,5)
Wczesna szkoła podstawowa (6,7,8,9)
Późna szkoła podstawowa (10,11,12)
Gimnazjum (13,14,15)
Ponad gimnazjum (16,17,18,19)

Trampek to but niezmordowanego włóczykija, który z otwartym sercem i umysłem poszukuje prawdy o świecie, każdego dnia wyrusza w podróż, po przygodę. Jak młody człowiek. Dla nas każdy film jest podróżą, a każdy młody miłośnik ruchomych obrazów podczas "Kina w trampkach" trafi na coś dla siebie – własną, niespodziewaną przygodę.


Multimedia


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy